Reklama
Pleasure Open & Arabian Show

Aktualności

Pleasure Open & Arabian Show

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Sezon 2008 wzbogaca się o kolejną imprezę dla koni arabskich. Po kwietniowym Poczerninie i majowych zawodach w K.J. Hippica Polonia, tym razem jest coś dla miłośników Pleasure. Na terenie Stowarzyszenia „Szwadron Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej” w Starej Miłosnej, 26 lipca, rozegrane zostaną konkurencje Pleasure dla koni czystej krwi w formach klasycznych, western, a nawet w damskim siodle. Impreza miała się odbyć w K.J. Aromer, ale z uwagi na fakt zgłoszenia ponad 100 koni na zawody ogólnopolskie w ujeżdżeniu w Aromerze, decyzją wspólną organizatorów, zawody zostały przeniesione.

Popularność tego sportu na świecie jest bardzo duża. Ma on wiele odmian, co daje możliwość zaprezentowania praktycznie każdego rodzaju stylu jeździeckiego oraz ras koni. Tam, gdzie poziom jest bardzo wysoki, możemy podziwiać show, w którym uwagę przyciąga nie tylko stopień wyszkolenia koni i jeźdźców, lecz także stroje i oprawa. W Polsce klasy te dopiero zdobywają popularność. Organizowane były do tej pory tylko w państwowych stadninach koni arabskich, przy okazji czempionatów i pokazów w ręku. Trochę lepiej jest z Western Pleasure, które pojawia się na każdych prawie zawodach westernowych w Polsce. Ośrodki jeździeckie zaczynają jednak urozmaicać zawody klasami Pleasure, co daje wiele korzyści. Miłośnicy użytkowego konia arabskiego mają szansę pokazania swoich wierzchowców w dyscyplinach ukazujących wspaniały bukiet i charakter tych koni. Jest to doskonała forma konkurencji tzw. „pierwszego kroku”, zarówno dla konia, jak i jeźdźca. Klasy te rozgrywane są w bardzo przyjemnej atmosferze na arenie, gdzie nacisk kładziony jest na spokój, opanowanie, elegancję i przyjemność z jazdy. Odmiany kostiumowe dają pole do popisu osobom o wyobraźni i zmyśle projektanckim. Ich barwność wzbogaca czarną elegancję klasycznego ujeżdżenia czy skoków. Zaawansowanym jeźdźcom Pleasure nieobca jest tzw. „strategia areny”. Zawodnik musi skupić uwagę sędziów na atutach swojego przejazdu, przy jednoczesnych przejazdach innych koni i umiejętnie „ukryć” jego braki. Wreszcie amatorzy tradycji i kultury polskiej znajdują się świetnie w klasach historycznych strojów polskich.
Zapraszamy!

Adres: Stowarzyszenie „Szwadron Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej”
05-077 Wesoła-Stara Miłosna, ul. Szkolna 14
Patronat i wparcie techniczne: ZAWODYJEZDZIECKIE.PL, 698 759 800. 604 264 978
Sędziowie:
Sędzia główny – Sławomir Ołdakowski
Sędzia – Alicja Poszepczyńska
Opłaty na miejscu zawodów:
Koszty organizacyjne – 80 zł od konia
Opłata startowa od konkurencji – 30 zł

Boks – 40 zł
Pula nagród:
Flots dla wszystkich zawodników
Medale do trzeciego miejsca w danej konkurencji
Nagrody pieniężne:
I msc 50% sumy opłat za daną konkurencję
II msc 30% sumy opłat za daną konkurencję
III msc 20% sumy opłat za daną konkurencję

Zgłoszenia na formularzach zgłoszeniowych należy przesyłać do 25 lipca na adres: [email protected]  do pobrania ze strony www.zawodyjezdzieckie.pl :

http://www.westernhorse.nazwa.pl/zawody3/zawody_aromer/formularz_zgloszeniowy.doc  

Więcej informacji: www.zawodyjezdzieckie.pl 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.