Reklama
AA Assal czempionem w Ströhen

Aktualności

AA Assal czempionem w Ströhen

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

W miniony weekend, w B-klasowym czempionacie w Ströhen, zorganizowanym tradycyjnie na terenie stadniny i ogrodu zoologicznego rodziny Ismerów, wystąpiło tylko kilka koni z Polski. Jeden z przybyszów z naszego kraju, izraelskiej hodowli AA Assal po Laheeb (od Asia/MH Weston), dzierżawiony przez Wojciecha Kowalika, otrzymał od sędziów aż 93,3 pkt., po czym sięgnął po najwyższy laur i został Czempionem Ogierów Starszych, pokonując wnuka Ali Jamaala i Sanadika El Shaklana – ogiera Om El Bahreyn (CG Balih El Jamaal – Om El Benedict). Drugi ogier przybyły z Polski, Etnodrons Psyche (Padrons Psyche – Etnografia/Aloes), polskiej hodowli – Stanisława Redestowicza, a wł. Pawła Redestowicza, również wysoko oceniony (90,6), zajął drugie miejsce w swojej klasie, za przyszłym czempionem.

W klasie klaczek rocznych wystąpiła Arista (Psytadel – Afrodyta po Ararat), własności państwa Rybczyńskich oraz Al Kahima (Gaspar – Alfa po Eukaliptus), własności Grzegorza Pawia. Obie klaczki zdobyły po 88,33 pkt. Klasę tę wygrała silnie inbredowana na og. Magnum Psyche Anna Nicole NWA po WH Justice od klaczy po Magnum Psyche.
Znacznie lepiej niż roczniaczkom poszło dwuletniej Espirii (Psytadel – Ekspiacja/Emigrant), własności Lecha Błaszczyka. Klacz z notą 91,3 zajęła drugie miejsce w klasie (za Om El Enigmą po Al Lahab) i w niedzielę wystąpiła w czempionacie. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, na tej samej imprezie, była czwarta w klasie.

W Ströhen pokazała się także Pieta (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), sprzedana w zeszłym roku na janowskiej aukcji p. Shirley Watts za rekordową sumę 300 tys. euro. Zajęła 2 miejsce w swojej klasie, uzyskując bardzo wysoką notę 93 pkt. Pokonała ją jednak Arrowen-Bint-Eternity po Eternity Ibn Navarrone-D, z notą 93,6, która później została Czempionką Klaczy Starszych.

Wyniki:

Czempionka Klaczy Młodszych
Kharrea PGA (Khadraj NA – Gai Portia/Gai Monarch)
Wiceczempionka Klaczy Młodszych
Anna Nicole NWA (WH Justice – Magnum Silhouette/Magnum Psyche)

Czempion Ogierów Młodszych
Aja Justified (WH Justice – Aja Beneja/FS Bengali)
Wiceczempion Ogierów Młodszych
Justimagine Joy (WH Justice – MVA Thee Love Affair/Thee Desperado)

Czempionka Klaczy Starszych
Arrowen-Bint-Eternity (Eternity Ibn Navarrone-D – Ess Ghades Angel/Essort)
Wiceczempionka Klaczy Starszych
Sidi Alija Moon (Thee Cyclone – Sidi Bint Malika/Sahiby Gamaal El Arab)

Czempion Ogierów Starszych
AA Assal (Laheeb – Asia/MH Weston)
Wiceczempion Ogierów Starszych
Om El Bahreyn (CG Balih El Jamaal – Om El Benedict/Sanadik El Shaklan)

 

Zobacz galerię zdjęć ze Ströhen autorstwa Erwina Eschera

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.