Reklama

Aktualności

Rajdy w Kuźni

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Ośrodek w Kuźni Nowowiejskiej. Fot. z archiwum Ośrodka
Ośrodek w Kuźni Nowowiejskiej. Fot. z archiwum Ośrodka

W najbliższy piątek rozpoczną się jedne z najważniejszych zawodów sezonu w konnych rajdach długodystansowych. Głównym organizatorem i gospodarzem imprezy jest ośrodek jeździecki Kuźnia Nowowiejska w Nowej Wsi, kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Najważniejszym konkursem podczas trzydniowych zawodów będzie dystans 120 km, na którym zmagać się będą juniorzy i młodzi jeźdźcy, walcząc o najważniejszy dla nich tytuł w kraju – Mistrzostwo Polski. Równolegle odbędzie się konkurs międzynarodowy CEI i CEIYJ 3* (na tym samym dystansie) oraz na krótszym – 80 km, CEI 2*. W tym roku zostanie po raz pierwszy przyznany puchar PZHKA dla najwyżej sklasyfikowanego konia arabskiego polskiej hodowli w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców, a jeśli taki nie wystartuje lub nie ukończy trasy, pod uwagę będzie brany taki sam koń, tylko że w zawodach CEI/CEIYJ 3*. W zeszłym roku Związek ufundował puchar w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Obok konkursów międzynarodowych, odbędzie się klasyfikacja krajowa, na krótszych dystansach: CEN 1* (70 km), P (50 km) i L (30 km). Kuźnia Nowowiejska po raz pierwszy organizuje zawody rajdowe, a więc szykuje się sprawdzian dla ośrodka, który ma bardzo dobrą infrastrukturę i zaplecze gospodarcze, a na co dzień organizuje poważne zawody skokowe, m.in. z cyklu Halowego Pucharu Polski.

Na zbliżający się weekend zaplanowane są trzy ważne imprezy w kalendarzu „arabskim”. Oprócz wspomnianych zawodów długodystansowych, Polacy walczyli będą w Danii, na pokazie klasy A w Vilhelmsborgu, gdzie konkurencja, jak co roku, będzie na pewno mocna, a jeszcze inni na regionalnym pokazie w Mińcach, koło Białegostoku.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.