Reklama
Gigi Grasso dla Afryki

Aktualności

Gigi Grasso dla Afryki

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Marwan Al Shaqab, fot. Gigi Grasso
Marwan Al Shaqab, fot. Gigi Grasso

Gigi Grasso, jeden z najbardziej znanych artystów fotografujących konie arabskie, swój najnowszy album (zaprezentowany m.in. podczas tegorocznego pokazu w Wels) – „Gigi Grasso – 20 Years of Photography” nazywa darem dla dzieci i młodzieży z Doliny Konga. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży książki będzie oddany na cele projektu pomocy dla tego regionu Afryki. Koszty wydania albumu pokryły stadniny, z których zdjęcia ukazały się w albumie. Warto zauważyć, że Grasso sam „składa” i opracowuje graficznie swoje albumy. Wydania są ekskluzywne, w grubej, zdobionej oprawie.

Grasso wydał w sumie 10 książek, poświęconych koniom arabskim, m.in. „Spirit of Tradition” (2000), „Captured in Time – Australia” (1996), „Captured in Time – Egypt” (1995), „Captured in Time – Stallions in Europe” (1997). W tym ostatnim znalazły się zdjęcia ogierów z polskich stadnin państwowych i prywatnych, w tym m.in. Emigranta, Wachlarza, Wojsława, Fawora, Eldona, Eukaliptusa, Endela, Pesala, Ararata i Turbana oraz Ecaho (z szyją i głową niczym wyrzeźbionymi w kamieniu) i Pirueta (zdjęcie do dziś uważane za najlepszy portret tego utytułowanego ogiera).

Poza pracą wydawniczą i artystyczną, Gigi jest jeźdźcem i hodowcą. O swojej fotografii mówi: „Zawsze staram się portretować ducha i chwytać emocje, umożliwiając oglądającemu intymne połączenie z obrazem… W momencie, gdy mi się to uda, mam szansę zdobyć serca tych, którzy oglądają moje fotografie”. Przyznaje też, że szczególnie pociąga go fotografowanie koni arabskich w ich naturalnym środowisku, w „pustynnej ojczyźnie”. Podkreśla, że musiał zrozumieć kulturę i historię ludzi, którzy stworzyli tę rasę. Zaznacza, że był w każdym kraju, gdzie hodowane i pokazywane są konie arabskie – to wiele mówi o jego wiedzy i doświadczeniu. Podróże są dla niego niewątpliwie źródłem inspiracji.

Miło nam poinformować, że Gigi Grasso dołączył do grona fotografów w galerii polskicharabów.com, gdzie prezentujemy niektóre jego prace. Album „Gigi Grasso – 20 Years of Photography” można nabyć zaś bezpośrednio u autora: Gigi Grasso, tel.: 0039 338 73 20 391, e-mail: [email protected] . Pozostałe albumy są do nabycia w wydawnictwie Tutto Arabi ([email protected] ).

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.