Reklama
Gigi Grasso dla Afryki

Aktualności

Gigi Grasso dla Afryki

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Marwan Al Shaqab, fot. Gigi Grasso
Marwan Al Shaqab, fot. Gigi Grasso

Gigi Grasso, jeden z najbardziej znanych artystów fotografujących konie arabskie, swój najnowszy album (zaprezentowany m.in. podczas tegorocznego pokazu w Wels) – „Gigi Grasso – 20 Years of Photography” nazywa darem dla dzieci i młodzieży z Doliny Konga. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży książki będzie oddany na cele projektu pomocy dla tego regionu Afryki. Koszty wydania albumu pokryły stadniny, z których zdjęcia ukazały się w albumie. Warto zauważyć, że Grasso sam „składa” i opracowuje graficznie swoje albumy. Wydania są ekskluzywne, w grubej, zdobionej oprawie.

Grasso wydał w sumie 10 książek, poświęconych koniom arabskim, m.in. „Spirit of Tradition” (2000), „Captured in Time – Australia” (1996), „Captured in Time – Egypt” (1995), „Captured in Time – Stallions in Europe” (1997). W tym ostatnim znalazły się zdjęcia ogierów z polskich stadnin państwowych i prywatnych, w tym m.in. Emigranta, Wachlarza, Wojsława, Fawora, Eldona, Eukaliptusa, Endela, Pesala, Ararata i Turbana oraz Ecaho (z szyją i głową niczym wyrzeźbionymi w kamieniu) i Pirueta (zdjęcie do dziś uważane za najlepszy portret tego utytułowanego ogiera).

Poza pracą wydawniczą i artystyczną, Gigi jest jeźdźcem i hodowcą. O swojej fotografii mówi: „Zawsze staram się portretować ducha i chwytać emocje, umożliwiając oglądającemu intymne połączenie z obrazem… W momencie, gdy mi się to uda, mam szansę zdobyć serca tych, którzy oglądają moje fotografie”. Przyznaje też, że szczególnie pociąga go fotografowanie koni arabskich w ich naturalnym środowisku, w „pustynnej ojczyźnie”. Podkreśla, że musiał zrozumieć kulturę i historię ludzi, którzy stworzyli tę rasę. Zaznacza, że był w każdym kraju, gdzie hodowane i pokazywane są konie arabskie – to wiele mówi o jego wiedzy i doświadczeniu. Podróże są dla niego niewątpliwie źródłem inspiracji.

Miło nam poinformować, że Gigi Grasso dołączył do grona fotografów w galerii polskicharabów.com, gdzie prezentujemy niektóre jego prace. Album „Gigi Grasso – 20 Years of Photography” można nabyć zaś bezpośrednio u autora: Gigi Grasso, tel.: 0039 338 73 20 391, e-mail: [email protected] . Pozostałe albumy są do nabycia w wydawnictwie Tutto Arabi ([email protected] ).

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.