Reklama
Psyche Victoria czempionką w Vilhelmsborgu

Aktualności

Psyche Victoria czempionką w Vilhelmsborgu

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Psyche Victoria, fot. M.Luft
Psyche Victoria, fot. M.Luft

Klasą klaczy 4-6-letnich rozpoczęły się niedzielne rozgrywki w Vilhelmsborgu. Wystartowało 10 pięknych klaczy, wśród nich janowska Pieta po Gazal Al Shaqab (wł. Halsdon Arabians). Otrzymała 91,63 pkt., w tym jedną „20” za ruch, co pozwoliło jej na zajęcie 2 miejsca. Pokonała ją niemiecka Aishaa po A.S. Natsir Apal, która uzyskała ten sam wynik, ale miała więcej punktów za typ. Na trzeciej pozycji uplasowała się córka og. Baske Afire, amerykańskiej hodowli, szwedzkiej własności Rohara Bask Melody (90,88).

Aishaa, fot. M.Luft
Aishaa, fot. M.Luft

Klasa klaczy 7-10-letnich rozpoczęła się od mocnego akcentu. Wystąpiła szwedzka Chakira po Kubinec, otrzymując „20” za typ i uzyskując wysoką notę 92,38 pkt. Żadnej spośród pozostałych 5 konkurentek nie udało się przebić tego wyniku. Druga była austriacka Prieta po Thee Brygadier (91,13), trzecia – córka Eksterna, brytyjska Krystal Tiara. Szwedzkiej hodowli i własności, ale o polskim rodowodzie MA Etropica (Pamir – Eina/Ararat) zajęła czwarte miejsce z notą 89,5 pkt. Chakirę wybrano później także Czempionką Klaczy Starszych w rozgrywkach Nordic Cup.

Egna, fot. M.Luft
Egna, fot. M.Luft

W klasie klaczy 11-letnich i starszych pojawiły się tylko dwie uczestniczki: michałowskiej hodowli Egna (Eukaliptus – Egzotyka/Probat), wł. Halsdon Arabians i belgijska Sarai Bint Navarrone-D po Ansata Sinan. Obie zaprezentowały się bardzo efektownie, jednak belgijska klacz zyskała większe uznanie sędziów i zwyciężyła „o włos”, z notą 90,75, przy wyniku 90,25 Egny.

Beduin, fot. M.Luft
Beduin, fot. M.Luft

Kolejna klasa wzbudziła spore emocje – na ring wbiegły 3 ogiery 7-10-letnie: Naizaak po Gai Radiant (hod. brytyjskiej, wł. szwedzkiej), MCA Magnum Gold po Padrons Psyche (hod. amerykańskiej, wł. Al Khaled Farm z Arabii Saudyjskiej) oraz Beduin (Wojsław – Bogdanka/Europejczyk), hodowli janowskiej, wł. Turban Stud (Dania). Beduin, któremu sędziowie przyznali aż trzy „20” za ruch, wygrał klasę z notą 91 pkt. MCA Magnum Gold otrzymał 90,75 pkt. i zajął drugie miejsce.

Eternity Ibn Navarrone-D, fot. M.Luft
Eternity Ibn Navarrone-D, fot. M.Luft

Ostatnie zaprezentowały się – przy nie mniejszym aplauzie – 3 ogiery 11-letnie i starsze. Nie dotarł michałowskiej hodowli Ekilibr, wł. Turban Stud, tak więc rywalizacja toczyła się między gwiazdami z Belgii i Niemiec: synami og. Ansata Sinan Khidarem i Eternity Ibn Navarrone-D oraz Davidoffem po Kubinec. Khidar otrzymał jedną „20” za typ, ale przebił go Eternity Ibn Navarrone-D z trzema „20” – dwiema za typ i jedną za ruch (92,5). To pozwoliło mu wygrać klasę. Davidoff zajął trzecie miejsce.

Nie było niespodzianek w czempionacie klaczy młodszych – tytuł trafił zasłużenie do polskiej dwulatki – Psyche Victorii po Ekstern (hod. i wł. Chrcynno-Pałac), najwyżej ocenionej wśród klaczek młodszych. Wiceczempionką została zaś roczna Jumilla po Thee Apprentice. Do Top Five weszły: córka MCA Magum Gold WA Magna Rouge, córka Marwana Al Shaqab GM Marwan Al Shakira i trzyletnia Alia EA po Khidar.

Jumanci OS, fot. M.Luft
Jumanci OS, fot. M.Luft

– To pierwszy czempionat klasy A zdobyty przez Psychę Victorię – cieszą się pp Poszepczyńscy ze stadniny Chrcynno-Pałac. – O ile pamiętamy, jest to także pierwszy czempionat na tej rangi pokazie dla hodowców prywatnych z Polski. Tym bardziej jest to dla nas powód do wielkiej radości i dumy, zwłaszcza że nasza klacz konkurowała ze śliczną roczniaczką Jumillą, własności Dubai Stud.

Czempionem Ogierów Młodszych został syn Ajmana Moniscione Jumanci OS, pokonując Altisa, który zdobył wiceczempionat dla swych nowych właścicieli. Do Top Five weszły: belgijski ASH Dream of Glory po WH Justice, szwedzki TA Nox po WPB Minstril’s Bayer i niemiecki BO Karismatico Ibn Bendigo po Om El Bendigo.

Pieta, fot. M.Luft
Pieta, fot. M.Luft

Janowskiej Piecie udało się zdobyć wiceczempionat klaczy starszych, co jest jej pierwszym dużym sukcesem na międzynarodowej arenie. Czempionką wybrano niemiecką Aishę, która startowała w tej samej klasie. Klacze, które weszły do Top Five to: Chaqira po Kubinec, Prieta po Thee Brygadier i Dhalka Serondella po Lothar El Nyhl, hodowli brazylijskiej, własności Halsdon Arabians, która zajęła 4 miejsce w swojej klasie (klaczy 4-6-letnich).

Czempionat Ogierów Starszych powędrował do Belgii, do Dion Arabians, dla Eternity Ibn Navarrone-D. Wiceczempionat został „w rodzinie”, także w Belgii, bo tytuł przyznano również synowi og. Ansata Sinan, Khidarowi. Girlan-Bey wszedł do Top Five, podobnie jak MCA Magnum Gold i Galinka El Sheikh.

Sarai Bint Navarrone-D, fot. M.Luft
Sarai Bint Navarrone-D, fot. M.Luft

Kolejna międzynarodowa impreza dobiegła końca. Polskie konie zaprezentowały się bardzo dobrze. Czempionat (Psyche Victoria), wiceczempionaty (Altis i Pieta) oraz Top Five (Girlan-Bey) trafiły do koni polskiej hodowli. Wygląda na to, że nasza hodowla może nadal konkurować z sukcesem z końmi z najwyższej, światowej półki.

Wyniki:

Czempionka Klaczy Młodszych
Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena/Ecaho), hod/wł. SK Chrcynno-Pałac
Wiceczempionka Klaczy Młodszych
Jumilla (Thee Apprentice – Artemis/Borneo), hod. Moell & Moelle & Dolfe, Szwecja, wł. Dubai Stud

Czempion Ogierów Młodszych
Jumanci OS (Ajman Moniscione – Pretoria/Kubinec), hod. i wł. Gestut Osterhof, Niemcy 
Wiceczempion Ogierów Młodszych
Altis (WH Justice – Albia/Pers), hod. Falborek Arabians, wł. Hani & Ismer & Turban Stud

Czempionka Klaczy Starszych
Aishaa (A.S. Natsir-Apal – Bint Sanadiva/Kubinec), hod. i wł. Ralf Heckenbucker, Niemcy
Wiceczempionka Klaczy Starszych
Pieta (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), hod. Janów Podlaski, wł. Halsdon Arabians, WB

 

Czempion Ogierów Starszych

Eternity Ibn Navarrone-D (Ansata Sinan – Navarrone  P/El Khadir P), hod. i wł. Dion Arabians, Belgia
Wiceczempion Ogierów Starszych

Khidar (Ansata Sinan – Elizja/Esta-Ghalil), hod. Rik Verrijdt, Belgia, wł. Khidar Partnership, Belgia

 

Korespondencja z pierwszego dnia pokazu: Dania: Psyche Victoria, Altis i Girlan-Bey na czele klas

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.