Reklama
Wyprawa do korzeni Monogramma i Padronsa Psyche

Aktualności

Wyprawa do korzeni Monogramma i Padronsa Psyche

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Monogramm jako roczniak (arch. Patterson Arabians)
Monogramm jako roczniak (arch. Patterson Arabians)

W czasie majowego pobytu polskich hodowców w St. Petersburgu powstał pomysł zwiedzenia miejsc, skąd pochodzą najsłynniejsze rosyjskie konie arabskie.

Głównym celem wyprawy, zaproponowanej przez Prezesa Rosyjskiego Związku Hodowców Koni Arabskich – Igora Botchkareva, ma być położona na Kaukazie, niegdyś państwowa a dziś częściowo sprywatyzowana, słynna stadnina koni Tiersk. To tam urodziły się takie sławy, jak ojciec „dynastii Padronsów” Patron, czy również importowany do USA i zasłużony w światowej hodowli Muscat, albo też epokowy (zwłaszcza dla SK Michałów) Negatiw oraz klacz Monogramma, matka ogiera Monogramm, który jest ojcem dzisiejszych sukcesów michałowskiego stada.

Dziś, częściowo sprywatyzowany Tiersk, po trudnych czasach głębokiego komunizmu, który w swej idei nie dopuszczał hodowli koni tylko i wyłącznie pod kątem urody, oraz po znaczących dla świata, lecz zubażających tierską hodowlę wyprzedażach, jest atrakcyjnym celem podróży, nie tylko sentymentalnych. Jak pokazał choćby ostatni czempionat w St. Petersburgu, Tiersk prawdopodobnie kryje jeszcze w swych stajniach cenne skarby – z pewnością głównie pod kątem użytkowym, ale i pokazowym. Rzut oka na obecny stan rosyjskiej hodowli może być o tyle ciekawy, że w planach Rosjan jest również intensywne użycie zachodnich (w tym polskich) ogierów, co z pewnością w niedługim czasie spowoduje wzrost atrakcyjności tamtejszych koni i rynku handlowego.

Monogramma, 3 tygodnie przed urodzeniem ogiera Monogramm (arch. Patterson Arabians)
Monogramma, 3 tygodnie przed urodzeniem ogiera Monogramm (arch. Patterson Arabians)

Planowana w sierpniu tego roku wycieczka ma rozpocząć się wizytą w Moskwie na dwudniowej imprezie pod nazwą „Pride of Russia”. Jej program obejmuje pokaz narodowy i dzień wyścigowy na torze Moscow Central (m.in. Derby). Po imprezie zaplanowano przelot do Tierska z noclegiem oraz zwiedzanie słynnego toru wyścigów konnych w Piatigorsku. Wyprawę zakończyć ma wizyta w jednej z czołowych stadnin prywatnych. Termin podróży zaplanowano na 22–28 sierpnia, lecz z uwagi na konieczność oczekiwania na wizę, zgłoszenia przyjmowane są do 3 sierpnia.

Koszt biletów lotniczych Warszawa–Moskwa to ok.1300–1800zł (w obie strony, w zależności od terminu rezerwacji i rodzaju lotu). Koszt przelotu Moskwa–Tiersk (Mineralye Vodi) – ok. 400 euro. Koszt doby hotelowej w Moskwie: 70 euro za osobę w pokoju 2-osobowym i 130 euro w jednoosobowym. Koszt doby hotelowej w Tiersku – odpowiednio 50 euro i 100 euro za noc.

Kontakt:
Urszula Łęczycka, [email protected], tel. +48 602 709 765

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.