Reklama
Narodowy czempionat ogierów młodszych dla Kabsztada

Aktualności

Narodowy czempionat ogierów młodszych dla Kabsztada

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Kabsztad, fot. Katarzyna Dolińska
Kabsztad, fot. Katarzyna Dolińska

Zwycięstwem syna Kwestury zakończył się pierwszy wieczór Narodowego Czempionatu w Janowie. W ten sposób Kabsztad powtórzył sukces z tegorocznej Białki i dowiódł raz jeszcze, że jest dziś najlepszym młodym ogierem w kraju. Dyrektor Jerzy Białobok przyznał, że zwycięstwo Kabsztada cieszy go tym bardziej, że jego wychowanek może się pochwalić czysto polskim rodowodem, a on sam bardzo ceni jego ojca Poganina. Przedtem Kabsztad zajął pierwsze miejsce w swojej klasie, z piękną notą 92 pkt. Prezentujący go Mariusz Liśkiewicz wykazał ogromne poświęcenie, bo wcześniej (ale już w trakcie pokazu) doznał kontuzji po uderzeniu przez konia. Zgromadzona licznie publiczność ujrzała krew na jego koszuli. Jednak już po chwili prezenter pojawił się na arenie w dobrej formie.

Lord Bey Shah, fot. Katarzyna Dolińska
Lord Bey Shah, fot. Katarzyna Dolińska

W tej samej klasie ogierków dwuletnich wystąpił Lord Bey Shah po Psytadel, hod. i wł. Małgorzaty i Józefa Pietrzaków. Prezentowany przez Wojciecha Kowalika pokazał wspaniałe przygotowanie i uzyskał 90,33 pkt, co dało mu drugie miejsce i tym samym prawo do uczestnictwa w finale. Swoją szansę wykorzystał maksymalnie, zdobywając tytuł Wiceczempiona Ogierów Młodszych. Właściciel ogiera z radości podrzucił do góry jego trenera Wojciecha Kowalika.

W pierwszej piątce tej klasy znaleźli się także trzej janowscy synowie Eksterna: Aretus, Agar i Sajun.

Klasę ogierów rocznych wygrał janowski syn Enzo, Albano, z notą 90,33. W klasie trzylatków, po wycofaniu innego janowskiego syna Eksterna – Prado, rywalizowały ze sobą trzy ogiery hodowli prywatnej: Enalej, Boreas i Miły Pan. Wiceczempion z Białki – Boreas, wydawał się pewnym kandydatem do zwycięstwa. Jednak sędziowie przyznali palmę pierwszeństwa potomkowi Emigranta Enalejowi, hod. Jerzego Nejmana, wł. Beaty Dzikowskiej, który wygrał klasę z notą 90 pkt.

Do Top Five czempionatu ogierów młodszych weszły, prócz zwycięzców: Albano, Willars i Boreas.

Kwestura, fot. Katarzyna Dolińska
Kwestura, fot. Katarzyna Dolińska

Sędziowie (tego wieczoru byli to Ann Norden, Nasr Marei i Peter Gamlin) bardzo oszczędnie gospodarowali punktami, zostawiając zapewne wyższe noty dla koni starszych, które rywalizować będą jutro.

Gdy skończyły się emocje rywalizacji czempionatowej, nadeszła chwila na pierwszą prezentację klaczy aukcyjnych. Największy aplauz wzbudziła oczywiście pokazana na końcu wspaniała Kwestura. Jak usłyszały polskiearaby.pl, niektórzy z widzów pokazu przyjechali do Janowa tylko po to, aby pożegnać się z Czempionką Świata.

 

Skład sędziowski:

Titti Gagliani, Włochy

Ann Norden, Szwecja

Peter Gamlin, Wielka Brytania

Nasr Marei, Egipt

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.