Reklama
Właściciele Girlan-Beya opowiadają o jego sukcesie w Szwecji

Aktualności

Właściciele Girlan-Beya opowiadają o jego sukcesie w Szwecji

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Girlan-Bey w czasie Narodowego Pokazu Szwecji. Zdjęcie udostępnione przez państwa Kristoffersenów
Girlan-Bey w czasie Narodowego Pokazu Szwecji. Zdjęcie udostępnione przez państwa Kristoffersenów

Niedawno (16-17 sierpnia) w Halmstad (Szwecja) wyhodowany przez Michała Bogajewicza Girlan-Bey (Pesal – Gracja-Bis/Monogramm), obecnie własności rodziny Kristoffersenów, został Narodowym Czempionem Szwecji Ogierów Starszych. Otrzymał również nagrodę dla najwyżej ocenionego konia pokazu. Trzy lata temu, jako trzylatek, Girlan-Bey zdobył dokładnie te same tytuły w kategorii młodzieżowej. Przypomnijmy, że Girlan-Bey jest także Młodzieżowym Wiceczempionem Świata.

Jego właściciele tak opowiadają polskimarabom.com o sukcesie swego podopiecznego:

– Kilka tygodni wcześniej, podczas A-klasowego pokazu w Vilhelmsborgu (Dania), Girlan-Bey wygrał klasę przed Galinką el Sheikh (CH El Brillo – Galinka Rougelais) i og. Final Shadow (Psytadel – AS Shahwan), plasując się także w Top Five. W czempionacie pokonali go tylko dwaj rywale: Eternity Ibn Navarrone-D i Khidar. Po tym występie Girlan-Bey wrócił do domu, by odpocząć przed ostatnim w tym sezonie swoim pokazem: Narodowym Czempionatem Szwecji. Tu z łatwością wygrał klasę, przed wyhodowanym w Belgii Mambo (Khidar – JJ Aquina). Mambo, podobnie jak i Girlan-Bey, był Młodzieżowym Czempionem Szwecji, a teraz został Wiceczempionem Ogierów Starszych.

– Nasz plan na ten sezon obejmował tylko pokazywanie Girlan-Beya w Skandynawii – kontynuują właściciele. – Chcieliśmy sprawdzić, jak poradzi sobie w klasach seniorów. Girlan-Bey udowodnił, że z wiekiem jego jakość się nie zmienia. Uważamy, że rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Gdy będzie gotów, wróci na europejskie areny.

W Narodowym Czempionacie Norwegii znakomicie wypadł z kolei syn Girlan-Beya Mirek Bey, własności Bikor Arabians. Został Młodzieżowym Wiceczempionem Norwegii. To nie pierwszy sukces potomków Girlan-Beya. Mówią państwo Kristoffersenowie:

– Jego jedyna duńska córka, Fazia-B od Floty/Etat, hod. Bjerlevgaard Arabians, jako roczniaczka została Młodzieżową Czempionką Danii w 2007 roku. W tym roku w Vilhelmsborgu otrzymała nagrodę dla najlepszego konia duńskiej hodowli. A nasza dwulatka OKS Bialka (od OKS Bitcha) była trzecia w klasie w Narodowym Czempionacie. Z kolei dwulatek SA Gharabi (od Gemini), na regionalnym pokazie w Szwecji otrzymał nagrodę za najbardziej klasyczny ruch.

Czy polskie konie są popularne w Szwecji? Czy Girlan-Bey cieszy się popularnością jako reproduktor?

– W ubiegłym sezonie był w Polsce, więc tylko tam urodziło się jego potomstwo w tym roku – mówią państwo Kristoffersenowie. – Jesteśmy przekonani, że Girlan-Bey poprawia jakość, typ i styl. Hodowcy, którzy go użyli, są więcej niż zadowoleni. Na razie plany na następny sezon są jeszcze nieskonkretyzowane. Tu w Szwecji osiągnięcia Girlan-Beya są obserwowane z wielkim zainteresowaniem. Należy jednak stwierdzić, że polskie linie nie mają tak wielkiego wpływu na naszą hodowlę jak w przeszłości. Nowe czasy, nowi hodowcy, nowi właściciele, nowe trendy… Niewielu szwedzkich hodowców podróżuje do Polski, a i Polacy rzadko pojawiają się na pokazach w Szwecji. Minęło sporo czasu, od kiedy widywaliśmy konie z Janowa czy Michałowa w Blommeröd na Scandinavian Open. A czego ludzie nie zobaczą, tego nie znają. Choć nadal są w Szwecji świetne konie o polskich rodowodach i gdy tylko wystepują na pokazach – wygrywają! Jak Girlan-Bey.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.