Reklama
Elandra wróciła do Europy

Aktualności

Elandra wróciła do Europy

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Elandra w US Nationals, fot. Nancy Pierce
Elandra w US Nationals, fot. Nancy Pierce

Michałowska Elandra (Monogramm – Erlanda/Eukaliptus), rekordzistka aukcyjna ’05 (290 tys. euro) wróciła do Europy – a konkretnie do Wielkiej Brytanii, do stadniny Halsdon Arabians p. Shirley Watts. W zeszłym roku od spółki Pride of Poland USA, LLC odkupili ją państwo Jeff i Robyn McGlinn z Mystica Arabians w Perth (Australia). Cena, choć rekordowa, nie została wówczas podana do publicznej wiadomości. W przypadku najnowszej transakcji mówi się o kwocie aż miliona euro! To by oznaczało, że Elandra zalicza się do ścisłej czołówki polskich koni, za które zapłacono rekordowe sumy. Michałowska gwiazda będzie niewątpliwie ozdobą Halsdon Arabians, gdzie znajdują się już inne polskie konie (w tym kupiona w zeszłym roku za 300 tys. euro Pieta).

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Elandra została Wiceczempionką Klaczy Starszych Narodowego Czempionatu USA w Albuquerque oraz Czempionką Klaczy Starszych w klasach halter w Scottsdale. W 2008 roku na świat przyszedł uzyskany od niej drogą embriotransferu kasztanowaty ogierek po Enzo (hod. Pomeroy Arabians International) Leander PA. W Polsce Elandra pozostawiła trzy córki – Echidnę 2001 po Ararat (obecnie w rękach prywatnych) oraz Ekspulsję 2004 po Gazal Al Shaqab (która pokryta została w tym roku po raz pierwszy – ogierem Gaspar) i Erabeę 2005 po Piber.

Zobacz także: Podróże Elandry

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.