Reklama
Polscy rajdowcy jadą do Abu Dhabi

Aktualności

Polscy rajdowcy jadą do Abu Dhabi

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Jak informuje KJ Champion (piórem Mateusza Jaworskiego), dwa konie – Cyryl 1995 (Sinus – Cyrla), hod. SK Kurozwęki i Cert 1997 (Balon – Certoza), hod. Roberta Talarka, wyjadą do Abu Dhabi (ZEA), aby w połowie lutego wziąć udział w jednym z najpoważniejszych na świecie konkursów endurance – HH The Presidents Cup, organizowanym przez Abu Dhabi Equestrian Club pod egidą FEI, pod nazwą Emirates International Endurance Village, na dystansie 160 km (CEI 3*). Na Cyrylu wystartuje Beata Dzikowska, Cert natomiast dosiadany będzie przez aktualną Mistrzynię Polski Seniorów Kamilę Kart. Oba konie pojadą grupowym transportem lotniczym z Paryża 01.02. Po wylądowaniu przejdą kwarantannę i aklimatyzację.

Autor notatki zauważa, że w zawodach tych biorą udział tylko najlepsze konie (imiennie zaproszone przez organizatorów), tworzące światową czołówkę w konkurencji konnych rajdów długodystansowych. Cały team Championa czuje się zaszczycony zaproszeniem Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem dyrektora Sultana Saifa Al Nuaimiego.

W ubiegłym roku zawody wygrał Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid al Maktoum na dwunastoletnim wałachu Kaysand Farrazah, który to pokonał dystans w czasie 6:52:29, z ogólną prędkością przejazdu 23,27 km/h. Zdobył również tytuł Best Condition. Ten wynik mówi wszystko o poziomie rozgrywanych w Abu Dhabi zawodach.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.