Reklama
Zawody ujeżdżeniowe w Lipcach: sukces Chonsu

Aktualności

Zawody ujeżdżeniowe w Lipcach: sukces Chonsu

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Chonsu w Lipcach, fot. Anna Toporska
Chonsu w Lipcach, fot. Anna Toporska

W niedzielę, na ujeżdżeniowych zawodach regionalnych w Lipcach w Gdańsku, bardzo udany debiut miał wałach Chonsu (Furiat – Celoma), hod. SK Chrcynno-Pałac, wł. Martyny Paczos. Swój występ w klasie L3 zakończył z wysoką notą 64,5%, co dało mu drugie miejsce wśród licznej konkurencji. Jego szczegółowe oceny to „6” i „7”, nie dostał ani jednej „5”. Był jedynym arabem na tych zawodach. Zaprezentowała go Agnieszka Olszewska, która wcześniej odnosiła wspaniałe sukcesy w skokach przez przeszkody na klaczy Niniwa (Etogram – Niwa) hod/wł. Grzegorza Ostrowskiego.

Udany występ Chonsu, podobnie jak wcześniejsze wygrane Niniwy, to dobra promocja dla koni wierzchowych czystej krwi arabskiej, oraz przełamanie niesłusznych, złych stereotypów dotyczących tej rasy. Mniejszy od popularnych koni półkrwi arab może pięknie prezentować się pod siodłem, dokładnie wykonywać polecenia jeźdźca, a niejednokrotnie potrafi też skakać.

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.