Reklama
Marjjana VA Best in Show w Exloo

Aktualności

Marjjana VA Best in Show w Exloo

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Marjjana VA w Exloo, fot. Grzegorz Stefański
Marjjana VA w Exloo, fot. Grzegorz Stefański

Zakończony dziś B-klasowy pokaz w Exloo (Holandia), Lowland Arabian Cup, okazał się wielkim sukcesem stadniny Silvatica Black Arabians, która wystawiła 4-letnią klacz Marjjana VA (Marwan Al Shaqab – Mi Khismit/Khemosabi), amerykańskiej hodowli (Karen L. Anderson & Timothy P. Beitz), importowaną w tym roku do Polski. Marjjana VA, pokazana przez Tomasza Jakubowskiego, najpierw wygrała klasę, potem została wybrana Czempionką Klaczy Starszych, a w końcu zdobyła tytuł Najlepszego Konia Pokazu (Best in Show). Jak powiedziała nam właścicielka klaczy Marta Napióra, konkurencja w klasie klaczy 4-6-letnich była silna (8 uczestniczek), a noty bardzo wysokie. Najsłabsza klacz w klasie zdobyła 89 punktów, a pozostałe rywalki nawet powyżej 90. Sama Marjjana VA została oceniona na 92,33 pkt. (w tym po jednej „20” za typ, głowę z szyją i ruch).

W pokazie wziął również udział inny reprezentant Polski, trenowany w ośrodku Johanny Ullström w Belgii Echo Adonis (Al Maraam – Echo Kallisto/Pamir), hod/wł. SK Chrcynno-Pałac. Dwulatek spisał się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce w swojej klasie (90 pkt).

Konie z Polski po raz pierwszy pojawiły się na Lowland Arabian Cup i od razu ze znakomitym rezultatem, choć polską hodowlę reprezentował tylko Echo Adonis. Już teraz należy przypuszczać, że w przyszłym roku do Exloo wybierze się większa grupa hodowców z Polski.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.