Reklama
Nowy katalog stadnin będzie dostępny w Janowie

Aktualności

Nowy katalog stadnin będzie dostępny w Janowie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Tegoroczne wydanie katalogu stadnin arabskich w Polsce swą premierę będzie miało w Janowie w najbliższy weekend. Katalog, zawsze niecierpliwie wypatrywany przez hodowców i wielbicieli rasy, liczy sobie tym razem 224 strony i zawiera informacje o 136 stadninach, dużych i małych.
„Wielkim zagrożeniem dla wydawnictwa okazała się w tym roku niesprzyjająca nie tylko sianokosom, ale i fotografom pogoda – mówi wydawca katalogu Wojciech Kwiatkowski (wydawnictwo Kawalkada). – Nastąpiło niespotykane dotąd spiętrzenie napływu materiałów i konieczność ich opracowania w jeszcze krótszym czasie, choć wydawało się to niemożliwe. W Janowie Podlaskim katalog przejdzie krytyczną weryfikację w rękach hodowców i właścicieli koni. Mimo że z różnych względów nie są w katalogu prezentowane wszystkie polskie stadniny, to skrótowe informacje o większości polskich arabów znaleźć będzie można w części prezentującej odświeżone dane nt. dokonań ogierów użytych w polskiej hodowli”.

Okładkę katalogu zdobi portret og. Cliinntonn, który po dramatycznych kolejach losu znalazł spokojny boks w stajni Anny Janas ze Zgierza. „Jest on jednym z moich, jako fotografa, ulubionych końskich modeli – wyznaje Wojciech Kwiatkowski. – Prezentuje się zawsze, mimo starszego już wieku, z gracją i werwą”.

Premierze katalogu 2009 towarzyszyć będzie również i w tym roku prezentacja nowego, jeszcze ciepłego kalendarza na 2010 r. ze zdjęciami koni autorstwa wydawcy (w większości arabów). „Zapraszam do lektury, a bezcenne i mile widziane będą wszelkie merytoryczne uwagi i informacje o dostrzeżonych błędach i nieścisłościach, których chyba nie sposób w tego typu encyklopedycznym i ekspresowym wydawnictwie uniknąć” – podsumowuje Wojciech Kwiatkowski.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.