Reklama
Wels po raz 20.!

Aktualności

Wels po raz 20.!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Wels: sobowtór cesarza Franciszka Józefa, fot. Krzysztof Dużyński
Wels: sobowtór cesarza Franciszka Józefa, fot. Krzysztof Dużyński

Organizatorzy pierwszego europejskiego Międzynarodowego Pokazu (15-16.05) klasy A w sezonie 2010, zapraszają polskich hodowców i miłośników koni arabskich do uczestnictwa w majowym przedsięwzięciu. Pokaz międzynarodowy, jak co roku, poprzedzał będzie trwający od piątku Narodowy Pokaz Austrii. Do oceny koni podczas jubileuszowego, dwudziestego międzynarodowego pokazu, zaproszono dobrze znanych ze światowych ringów pokazowych sędziów, z międzynarodowej listy A-ECAHO, w tym również sędzinę z Polski. Oto skład gremium: Anna Stojanowska (Polska), Gianmarco Aragno (Włochy), Sylvia Eberhardt (Niemcy), Manfred Neubacher (Austria). Do pracy w Komisji Dyscyplinarnej zaproszony został Mateusz Jaworski, który od ubiegłego roku jest na międzynarodowej liście „B” DC ECAHO.

Każdego roku polskie konie mają dobrą passę podczas tego wiosennego salonu konia arabskiego. W ubiegłym roku janowska Sefora (Ekstern – Sawantka/Pepton), hod/wł. SK Janów Podlaski, wygrała Czempionat Klaczy Starszych. Pamiętamy również z ubiegłego roku wspaniały występ janowskiej Etnologii i wielu innych polskich koni. Dwa lata temu Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena), hod/wł. SK Chrcynno-Pałac, zdobyła tam tytuł Wiceczempionki Klaczy Młodszych. Czempionat Klaczy Starszych wygrały zaś: Ejrene (Gazal Al Shaqab – Emocja), której przypadł laur czempionki oraz Emesa (Laheeb – Etopka), która została wiceczempionką.

Po pokazie, tradycyjnie już, w niedzielne popołudnie (po godzinie 13), miejmy nadzieję, że również przy tradycyjnie towarzyszącej temu wydarzeniu słonecznej pogodzie, odbędzie się Dzień Otwarty (Open Hause) w stadninie koni La Movida Arabians, należącej do głównych organizatorów – Gerlindy i Ferdinanda Huemerów, którzy są od wielu lat zaprzyjaźnieni z polskimi hodowcami. Ferdinand Huemer, jako doświadczony międzynarodowy sędzia i wieloletni hodowca, wielokrotnie sędziował polski pokaz narodowy. Na program imprezy składa się co roku prezentacja wybranych, najlepszych klaczy matek, najczęściej z potomstwem u boku; można też obejrzeć młodzież i ogiery czołowe. Niewielka stadnina państwa Huemerów położona jest zaledwie 20 minut drogi od hal wystawienniczych w Wels, w wiosce Krenglbach. Piękno okolicznych gór, rozległe zielone padoki, kameralny maneż, w którym odbywa się pokaz, przyjemne, chłodne stajnie, smaczne jedzenie, a przede wszystkim stawka bardzo dobrych koni, które oglądamy co roku, oraz niepozbawiony humoru komentarz hodowcy i właściciela – tworzą niepowtarzalną, rodzinną atmosferę.

Wszystko to zachęca do spędzenia trzeciego weekendu maja w położonym w sercu Tyrolu malowniczym Wels. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 kwietnia. Pokaz w Wels nie wymaga żadnych wcześniejszych kwalifikacji, co jest wyjątkowe dla A-klasowej imprezy.

zgłoszenie

rezerwacja VIP

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.