Reklama
Rekord toru na otwarcie sezonu

Aktualności

Rekord toru na otwarcie sezonu

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Vasyli Kossack, fot. finisz.pl
Vasyli Kossack, fot. finisz.pl

Jak informuje strona torsluzewiec.pl, ozdobą otwarcia sezonu dla arabów była wspaniała walka pomiędzy 7-letnim Marvinem El Samawi po Marwan I a młodszym o trzy lata Vasyli Kossackiem (także po Marwan I) w biegu o Nagrodę Cometa, zakończona ustanowieniem rekordu toru na 2000 m przez Vasyli Kossacka (2’16,00, poprzedni, o 0,4 gorszy, należał do New Mana): „Być może do tej dwójki, w miarę upływu sezonu, dołączy Kentauer Kossack, którego Cornelia Fraisl zbytnio nie ponaglała (przegrał o 15 długości), widząc, jak surowe warunki podyktowały walczące ze sobą arabskie „smoki”. Tylko wtedy, gdy wymienione trzy tuzy będą startować za granicą, pojawi się szansa dla innych, najpewniej również zagranicznych arabów, m.in. czterolatków trenera Mieczysława Mełnickiego, Big Banga i Eris Al Natha”.

Dzień wcześniej, w Nagrodzie Skowronka dla koni 4-let­nich i starszych I gru­py, rozegranej na dystansie 2000 m, wygrał Nasch po Barour de Cardonne.

Finał wyścigu o nagrodę Cometa, fot. finisz.pl
Finał wyścigu o nagrodę Cometa, fot. finisz.pl

Przypomnijmy, że sześć gonitw dla koni niewpisanych do Polskiej Księgi Stadnej (PASB) jest zamkniętych; trzy dla czterolatków: Janowa, Derby, Oaks; dwie dla trzylatków: Sambora i Czorta oraz jedna dla trzyletnich i starszych: Porównawcza. Dodajmy, że to jedna z przyczyn, dla których Rada PKWK złożyła do ministra rolnictwa wniosek o odwołanie Prezesa Feliksa Klimczaka. Jak pisała strona PZHKA: „Członek Rady An­drzej Wój­to­wicz przy­pom­niał, że przy kon­struowaniu planu wy­ścigów na se­zon 2010 PKWK nie uw­zględ­nił uch­wał Rady w sprawie pro­gra­mu go­nitw dla ko­ni arab­skich”.

Z dobrych wiadomości – w sezonie 2010 wyścigi można nie tylko na bieżąco oglądać na stronie torsluzewiec.pl. O godz. 22.30 w każdy dzień wyścigowy do końca listopada będzie nadawany w TVP Sport magazyn „Dzień na wyścigach”. Program ten można obejrzeć także na stronie internetowej sport.tvp.pl. Sprawozdawcami są znani dziennikarze sportowi: Jarosław Idzi (TVP) i Robert Zieliński (Polska The Times). Jak powszechnie wiadomo, pierwszy z nich, zanim spróbował sił w dziennikarstwie, zaliczał się do ścisłej kadry Polski w pięcioboju nowoczesnym, drugi zaś jest miłośnikiem i właścicielem koni wyścigowych. Przed nami będzie 30 sobót i niedziel (ostatnia 28 listopada), sześć śród (po trzy we wrześniu i październiku) oraz jeden piątek (13 sierpnia).

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.