Reklama
Janów idzie za ciosem

Aktualności

Janów idzie za ciosem

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
fot. Krzysztof Dużyński
fot. Krzysztof Dużyński

W najbliższy weekend w Janowie Podlaskim już po raz drugi odbędą się Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich. Wprawdzie przybywa nam coraz więcej lokalnych imprez, na których mogą wystartować użytkownicy koni czystej krwi pod siodłem, ale Janów nie przestaje pełnić roli wiodącego ośrodka – czegoś w rodzaju skrzyżowania Mekki z Hanowerem. Ma do tego wspaniałe warunki – zaplecze, konie, jeźdźców i trenera, a w janowskiej hali jest chłodno nawet podczas największych upałów.

W tym roku zgłoszono 34 konie (w zeszłym wystąpiło 31). Specyfiką mistrzostw janowskich jest podział na klasy juniorów i seniorów oraz rozgrywanie w sobotę półfinałów, zaś w niedzielę – finałów, czego nie stosuje się np. w klasach pod siodłem Jesiennego Pokazu. W każdym z tych dni już o godzinie 7.00 rano rozpoczną się rozgrywki w ujeżdżeniu. Programy nie są trudne, a szczególnie widowiskowo, jak zawsze, zapowiadają się konkurencje kostiumowe – w strojach orientalnych i historycznych strojach polskich. W tym roku do programu weszła także konkurencja w damskim siodle, przewidziane są również skoki, klasy Classic Pleasure i Western Pleasure. Taka mnogość dyscyplin daje coraz większe pole do popisu nawet początkującym hodowcom i użytkownikom koni arabskich, a widzom – zważywszy wrodzoną urodę i grację ruchu arabów, szczególnie pokazanych w efektownej oprawie – gwarantuje niezapomnianą ucztę duchową. Może niejeden z nich, kiedy się przekona, że nie wymaga się tu niczego nadzwyczajnego, w przyszłości sam zdecyduje się wystartować? Gorąco do tego zachęcamy i zapraszamy do obejrzenia Mistrzostw, bo przecież koń arabski został stworzony pod siodło!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.