Reklama
TUTTO ARABI – kontrowersyjny numer?

Ludzie i Konie

TUTTO ARABI – kontrowersyjny numer?

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Czerwcowe wydanie Tutto Arabi – dwumiesięcznika, który istnieje na rynku koni arabskich już 12 lat, z pewnością zostanie dobrze zapamiętane jako wyjątkowe w historii tego magazynu. Po raz pierwszy na okładce pierwszy plan zajęły nie konie arabskie (choć te, i to bardzo urodziwe, widnieją na drugim planie) a przedstawicielka płci pięknej. Ciemnowłosa, ubrana w bikini piękność to Irina Shaykh pozująca na plaży w Dubaju w towarzystwie siwych klaczy z Ajman Stud – Badawieh AA oraz Chammur. Znajdujemy ją także wewnątrz numeru,  na plakatowym zdjęciu z podpisem „Ajman – where Beauties meet” (Ajman – tam gdzie spotykają się piękności).

Kojarząca się z wakacjami okładka otwiera numer, w którym zresztą znajdujemy także i polskie piękności. Obszerny wywiad, opatrzony wdzięcznymi zdjęciami, z Danutą Konończuk – jedną z najbardziej utytułowanych polskich amazonek promujących konie arabskie przeprowadziła Urszula Łęczycka. Tekst pokazuje m.in. jak wiele radości dla ciała i oka może przynieść użytkowanie koni arabskich w różnych dyscyplinach sportu. Nawiązaniem do polskiej hodowli jest również ciekawy tekst tej samej autorki będący konsekwencją wyprawy do Iranu, dokąd w ciągu dwóch lat wyjechała spora grupa koni polskiej hodowli (m.in. Wiceczempion Polski i World Top Ten – Lord Bey Shah), które zaznaczyły się już w początkującej hodowli pokazowej tego bliskowschodniego kraju (potomkowie Lorda Bey Shaha zdobyli laury czempionów w klasach futurity ostatniego narodowego pokazu w Shiraz). Artykułowi towarzyszy wywiad z Farhangiem Fazeli – założycielem firmy Iran Horse Promotion promującej pokazy i hodowlę koni pokazowych w Iranie, a która wraz z polskim Arab Horse Promotion zorganizowała na początku tego roku kilkudniowe szkolenia dla prezenterów z udziałem polskiego hodowcy, trenera i prezentera – Szymona Głowackiego.

W dziale Pokazy numeru 4/2010 znajdujemy relację z Arabian Breeders World Cup w Las Vegas (z udziałem polskiej Pingi) autorstwa Urszuli Łęczyckiej oraz reportaże z pokazów narodowych w Arabii Saudyjskiej i Australii, międzynarodowych pokazów w Travagliato i Al Mohamadia w Rijadzie oraz rangi krajowej – Malpensa Cavalli, Giardini di Naxos i Marina di Pietrasanta we Włoszech.

Część artystyczno-historyczną magazynu wypełnia artykuł poświęcony motywowi konia arabskiego w historii króla Salomona. Tradycyjnie numer zamykają relacje rajdowe – tym razem z UNIRE Trophy w Citta di Castello i Camuna Road (122 km) w regionie Brescii.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.