Reklama
Janów Podlaski: show must go on

Aktualności

Janów Podlaski: show must go on

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Emmona - najwyższa nota pokazu. Fot. Krzysztof Dużyński
Emmona – najwyższa nota pokazu. Fot. Krzysztof Dużyński

Zgodnie ze znaną zasadą show biznesu „show must go on” drugi dzień Czempionatu Narodowego odbył się zgodnie z planem. Nie było zaskoczeniem, że został on zdominowany przez stadninę gospodarzy oraz stadninę michałowską. Janów Podlaski wygrał 5 klas (klaczy 4-6-letnich A – Sefora, klaczy 4-6-letnich B – Pinga, klaczy 7-10-letnich – Etnologia, ogierów 4-6-letnich – Alert, ogierów 7-letnich i starszych – Salar), podobnie Michałów (klaczek rocznych A – Zigi Zana/QR Marc, klaczek rocznych B – Piacenza/QR Marc, klaczek dwuletnich A – Wagira/Enzo, klaczek dwuletnich B – Mesalina/Ekstern, klaczy 11-letnich i starszych – Emmona). Do sukcesów Janowa trzeba doliczyć wygraną w piątek klasę ogierków rocznych B – Almanzor/El Nabila B, Michałowa zaś klasy ogierków rocznych A – Empire/Enzo oraz dwuletnich – El Omari/Enzo. Po wczorajszych wydarzeniach dotknięci przez pechową wichurę właściciele koni zdecydowali się nie wycofywać swoich podopiecznych, tylko walczyć mimo wszystko, choć wiadomo było, że konie, po nocy spędzonej na uwiązie, bez boksów, nie będą w najwyższej formie. I rzeczywiście, większość z poszkodowanych w piątek koni nie pokazała do końca, na co je stać, zwłaszcza w ruchu. Jednak Chaos Persefona (Poganin – Ceres/Ganges) z Chrcynna, niedawna czempionka z Midelfart, wygrała klasę klaczek trzyletnich. Chrcynno ma też na koncie zwycięstwo w klasie ogierków trzyletnich: Echo Adonis/Al Maraam.

Rywalizacja w klasach zakończyła się jeszcze przez zmrokiem, choć już w zapadających powoli ciemnościach. Najwyższą notą pokazu pochwalić się może michałowska Emmona (Monogramm – Emilda/Pamir), która otrzymała maksymalne oceny we wszystkich trzech najważniejszych kategoriach: typ, ruch, głowa z szyją. Dziewięć „dwudziestek” zdecydowało o jej niezwykłym wyniku: 95,33 punktu! Należy też odnotować bardzo udany powrót janowskiej Pingi (Gazal Al Shaqab – Pilar/Fawor), a ściślej mówiąc tandemu Jan Trela – Pinga: 93,67, w tym 3×20. Pingę przebiła jednak jej koleżanka stajenna Etnologia (Gazal Al Shaqab – Etalanta/Europejczyk), która zdobyła aż 94 punkty (w tym 3×20 za ruch oraz trzy inne „dwudziestki” za typ i głowę z szyją).

Oprócz emocji czempionatowych, wszyscy czekali na przeniesiony z piątku pokaz koni aukcyjnych, który odbył się w środku dnia, o 14.30. Goście z zainteresowaniem obserwowali prezentację – jak się to przełoży na wynik akcji, dowiemy się już wkrótce!

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.