Reklama
Kuźnia: międzynarodowe zawody w rajdach długodystansowych (nasza relacja w dziale Sport)

Aktualności

Kuźnia: międzynarodowe zawody w rajdach długodystansowych (nasza relacja w dziale Sport)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Widok ośrodka w Kuźni. Fot. archiwum
Widok ośrodka w Kuźni. Fot. archiwum

W najbliższy weekend, w dniach 2–5 września, w ośrodku jeździeckim Kuźnia Nowowiejska, spotkają się jeźdźcy z Polski oraz Europy, którzy wezmą udział w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach w długodystansowych rajdach konnych. Dotychczas do 9 konkursów zostało zgłoszonych 79 koni z 9 krajów, ale organizatorzy wciąż czekają na kolejne zgłoszenia i liczą na jeszcze lepszą frekwencję.

W piątek, 3 września, zostaną rozegrane krajowe konkursy w klasach L-30 km, P-50 km i N-80 km oraz konkursy międzynarodowe CEI1*-80 km i CEIJY1*-80 km. W sobotę, 5 września, wczesnym rankiem konie i jeźdźcy wyruszą na 160 km trasę konkursu CEI3*. Startujący w nim polscy zawodnicy będą dodatkowo rywalizować o tytuł Mistrza Polski Seniorów. Tego samego dnia zostaną również rozegrane konkursy CEI2*-120 km oraz CEIJY2*-120 km. W sobotę odbędzie się również najkrótszy konkurs zawodów, klasa LL-20 km dla koni i jeźdźców bez licencji, którzy chcą spróbować swoich sił w rajdach przez trochę mniejsze „R”. W niedzielę przed południem przewidziana jest ceremonia wręczenia nagród, w tym dekoracja medalistów Mistrzostw Polski Seniorów.

Nowością w skali naszego kraju będzie elektroniczny system pomiaru czasu obsługiwany przez firmę z Austrii, który został już sprawdzony m.in. na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w rajdach rozegranych w Kreuth, w Niemczech. Dzięki chipom umieszczonym na szyjach koni możliwe będzie natychmiastowe obliczanie poszczególnych prędkości oraz podawanie aktualnej klasyfikacji w trwających konkursach. To nowa jakość w polskich rajdach, która powinna przyczynić się znacznie do podniesienia ich atrakcyjności dla obserwatorów. Elektronika będzie wspierana przez spikera, który na bieżąco będzie komentował sytuację i podawał wyniki.

Organizatorzy zawodów serdecznie zapraszają do Kuźni Nowowiejskiej w pierwszy weekend września wszystkich miłośników rajdów, hodowców oraz właścicieli koni arabskich i małopolskich, a także osoby, które chcą z bliska zobaczyć, na czym polegają sportowe rajdy konne. Niewątpliwie warto tam być!

Więcej informacji, szczegółowy program oraz mapkę dojazdu do Kuźni Nowowiejskiej można znaleźć na stronach www.agrokuznia.eu oraz www.endurance.pl

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.