Reklama
Primero Marc wyrusza w świat

Aktualności

Primero Marc wyrusza w świat

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Primero Marc, fot. Sylwia Iłenda
Primero Marc, fot. Sylwia Iłenda

Młodziutki Primero Marc (QR Marc – Poruta po Monogramm), hodowli Zalia Arabians, wyruszy niebawem w daleką podróż do Ameryki Południowej. Najpierw, już w tym tygodniu, dotrze do Belgii, a stamtąd trafi za ocean. Egzotycznego ogierka o szczupaczym profilu głowy, łączącego w sobie krew światowej sławy reproduktorów, takich jak Marwan Al Shaqab, Bey Shah oraz Monogramm, wydzierżawiła Stadnina Haras Engenho z Brazylii – hodowla o długich tradycjach, której założyciel, a ojciec obecnego właściciela, odwiedzał m.in. SK Michałów za czasów dyr. Ignacego Jaworowskiego. Mówią Katarzyna Dolińska i Robert Witkowski z Zalia Arabians:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Nie spodziewaliśmy się, że Primero aż tak spodoba się odwiedzającym naszą stadninę gościom z Brazylii. Trudno było podjąć decyzję o jego dzierżawie za granicę, bo to dotychczas najlepszy koń, jakiego wyhodowaliśmy. Ciężko będzie nam się z nim rozstać, jest naszym ulubieńcem. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że jest to dla niego ogromna szansa, by zaistnieć w „arabskim” świecie. Ogier prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowany hodowcom, którzy już teraz, po pierwszych reklamach, wykazują duże zainteresowanie tą dzierżawą. Wielu z nich kontaktowało się z nami, gratulując tej decyzji i podkreślając, że syn QR Marca i wnuk Monogramma to dla brazylijskiej hodowli nowa, obiecująca szansa. W przyszłym roku Primero rozpocznie sezon pokazowy w Brazylii, a w 2012 roku zostanie użyty w hodowli.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.