Reklama
Primero Marc wyrusza w świat

Aktualności

Primero Marc wyrusza w świat

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Primero Marc, fot. Sylwia Iłenda
Primero Marc, fot. Sylwia Iłenda

Młodziutki Primero Marc (QR Marc – Poruta po Monogramm), hodowli Zalia Arabians, wyruszy niebawem w daleką podróż do Ameryki Południowej. Najpierw, już w tym tygodniu, dotrze do Belgii, a stamtąd trafi za ocean. Egzotycznego ogierka o szczupaczym profilu głowy, łączącego w sobie krew światowej sławy reproduktorów, takich jak Marwan Al Shaqab, Bey Shah oraz Monogramm, wydzierżawiła Stadnina Haras Engenho z Brazylii – hodowla o długich tradycjach, której założyciel, a ojciec obecnego właściciela, odwiedzał m.in. SK Michałów za czasów dyr. Ignacego Jaworowskiego. Mówią Katarzyna Dolińska i Robert Witkowski z Zalia Arabians:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Nie spodziewaliśmy się, że Primero aż tak spodoba się odwiedzającym naszą stadninę gościom z Brazylii. Trudno było podjąć decyzję o jego dzierżawie za granicę, bo to dotychczas najlepszy koń, jakiego wyhodowaliśmy. Ciężko będzie nam się z nim rozstać, jest naszym ulubieńcem. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że jest to dla niego ogromna szansa, by zaistnieć w „arabskim” świecie. Ogier prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowany hodowcom, którzy już teraz, po pierwszych reklamach, wykazują duże zainteresowanie tą dzierżawą. Wielu z nich kontaktowało się z nami, gratulując tej decyzji i podkreślając, że syn QR Marca i wnuk Monogramma to dla brazylijskiej hodowli nowa, obiecująca szansa. W przyszłym roku Primero rozpocznie sezon pokazowy w Brazylii, a w 2012 roku zostanie użyty w hodowli.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.