Reklama
Dwa nowe polskie pokazy w czerwcu. Zniżki w opłatach za pokaz w Łazienkach!

Aktualności

Dwa nowe polskie pokazy w czerwcu. Zniżki w opłatach za pokaz w Łazienkach!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Tegoroczny czerwiec przyniesie dwie nowe imprezy w polskim kalendarzu pokazów: w warszawskich Łazienkach oraz na wrocławskim torze Partynice. To dobra wiadomość dla polskich hodowców, którzy do tej pory nie mieli nadmiaru krajowych imprez do wyboru – poza młodzieżową Białką i dwoma pokazami janowskimi, Narodowym i Jesiennym, nie mogli liczyć w ostatnim czasie na inne możliwości zaprezentowania swoich koni.

Najpierw, 18-19 czerwca, odbędzie się 1. Warszawski Festiwal Koni Arabskich Czystej Krwi „ARABIA – Polska” (pokaz klasy C), którego organizatorami są: Hipika Polska Narodowy Instytut Przemysłu Konnego, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa oraz Polish Prestige Sp. z o.o. Dyrektorem pokazu jest Paweł Olbrych, a patronatem objął imprezę JE Ambasador Arabii Saudyjskiej Waleed Taher Radwan oraz Polsko-Saudyjska Rada Biznesu. Impreza ma być otwarta dla wszystkich gości w części ogólnodostępnej, podczas gdy dla VIP-ów zarezerwowano 300 miejsc.

– Będzie to elegancka impreza cykliczna, promująca urodę i dzielność polskich koni arabskich wśród elit biznesowych, politycznych i medialnych stolicy. Zamiarem organizatorów jest, aby Warszawski Festiwal przyczyniał się do dalszego rozwoju rynku na polskie konie – pisze w liście do polskich hodowców współorganizator Marek Grzybowski, który poprowadzi pokaz. – Przez pryzmat konia arabskiego, chcemy pokazać historię kontaktów Polski ze światem arabskim, kulturą i cywilizacją regionu, z którego koń arabski się wywodzi.

Poza pokazem hodowlanym, program imprezy przewiduje pokazy hipiczne, degustację specjałów kuchni orientalnej, występy artystyczne oraz wieczór galowy. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, wraz z Instytutem Hipika Polska przygotować ma wystawę fotogramów „Skarb Narodów”, ilustrującą historię i teraźniejszość konia arabskiego w Polsce.

Klasy w ręku, liberty, klasę „Native Costume” oraz klasę „Polski Strój Historyczny” sędziować będą: Cedes Bakker (Holandia), Richard Pihlström (Francja), Irina Stigler (Rosja) i Anna Stojanowska (Polska). Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia. Wpisowe dla klas w ręku to 350 zł plus 350 zł opłaty za boks. Organizatorzy ogłosili jednak, że oferują rabat 10% za zgłoszenie i opłacenie zamówienia przed 15.04.2011 oraz dodatkowy rabat 10% za zgłoszenie minimum 3 koni również przed 15.04.2011.

Nieco mniej zapłacą uczestnicy odbywającego się tydzień później (25-26 czerwca) Wrocławskiego Weekendu Koni Arabskich Czystej Krwi. Tu wpisowe oraz opłata za boks wynosić będą po 200 zł. Zgłoszenia przyjmuje współorganizator, firma Polturf, do 7 czerwca. Do sędziowania zaproszeni są Konrad Detailleur (Belgia), Marco Pittaluga (Włochy) oraz Jerzy Zbyszewski (Polska/USA), a pokaz poprowadzi Anna Stojanowska.

– Z uwagi na położenie, infrastrukturę i doświadczenie w organizowaniu imprez jeździeckich i hodowlanych, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice jest świetnym punktem wyjściowym dla pokazu międzynarodowego – tłumaczy Barbara Mazur (Polturf). – I takie było założenie, jednak przepisy ECAHO nie pozwalają nowemu organizatorowi na uzyskanie afiliacji na taki pokaz od razu dla pierwszej edycji nowej imprezy. Dlatego pokaz w tym roku rozegrany będzie jako krajowy C, dla koni wpisanych do PASB. Termin jest dogodny zarówno dla młodych koni, które będą miały za sobą start w Białce, jak i dla debiutujących w sezonie koni starszych, które nie mają wielu okazji do startów przed Pokazem Narodowym. Pokaz otwarty jest również dla koni importowanych, które nie mogą wystąpić w Pokazie Narodowym. 

– Założeniem Weekendu jest promowanie koni arabskich jako koni widowiskowych, zarówno urodziwych, jak i dzielnych wyścigowo – mówi dalej Barbara Mazur. – Hasło to jest promowane od lat, ale WTWK Partynice był, jak dotąd, areną tylko dla zmagań wyścigowców, dlatego pokaz koni w ręku będzie doskonałym dopełnieniem tej idei. Bezpośrednio po zakończeniu pokazu rozpocznie się Arabski Dzień Wyścigowy. Kulminacją pokazu będzie dekoracja czempionów, która odbędzie się na torze wyścigowym po rozegraniu najważniejszej gonitwy dnia – Nagrody Prezydenta Miasta. WTWK Partynice jest miejscem przyjaznym dla koni i ludzi, dlatego impreza będzie miała charakter wielkiego rodzinnego pikniku. Organizatorzy dnia wyścigowego zapewniają wiele atrakcji dla publiczności: pokazy jeździeckie, plac zabaw dla dzieci, losowanie nagrody niespodzianki, miasteczko western, stoiska handlowe.

Zarówno współorganizator pokazu w Łazienkach (Polish Prestige), jak i we Wrocławiu (Polturf) mają duże doświadczenie w tej dziedzinie, co obu imprezom wróży powodzenie. Polish Prestige był niegdyś organizatorem Pokazu Narodowego i aukcji, Polturf zaś odpowiada za Dni Konia Arabskiego już od 10 lat. Szkoda, że dokładnie w tym samym terminie, co „Arabia – Polska” (18-19 czerwca) planowane są w Janowie III Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi. To niekorzystne rozwiązanie dla tych hodowców, którzy pragną wziąć udział i w klasach pod siodłem, i tych w ręku. Jednoczesne uczestnictwo w dwóch różnych imprezach jest ogromnie trudne do zrealizowania pod względem organizacyjnym. Gdybyśmy mieli w Polsce wiele imprez sportowych i hodowlanych dla koni arabskich, pokrywanie się terminów zapewne nie byłoby dużym problemem. Jednak wobec tak niewielkiej liczby propozycji, jeden i ten sam weekend dla dwóch imprez adresowanych do podobnej grupy uczestników, może być sytuacją frustrującą.

Arabia_Polska_formularz

warunki_wroclaw_2011

formularz_wroclaw_2011

Arabia-Polska-program-i-warunki-udzialu

Arabia_Polska_Zamowienie_swiadczen

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.