Reklama
Tulip Cup 2011 – złota El Piatzolla i brązowy Maran

Aktualności

Tulip Cup 2011 – złota El Piatzolla i brązowy Maran

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
El Piatzolla, fot. Sylwia Iłenda
El Piatzolla, fot. Sylwia Iłenda

Bardzo udany okazał się dla koni polskiej hodowli pokaz klasy B w Deurne (Holandia). El Piatzolla (WH Justice – Enya po Ekstern), hod. i wł. ZPH Strusinianka Sp. z o.o., wygrała klasę (4×19 za typ, głowę i szyję oraz ruch), a w czempionacie sięgnęła po Złoty Medal Klaczy Młodszych. W klasie pokonała reprezentującą Arabię Saudyjską (Athbah Stud) Parmanę (Al Maraam – Palmira po Monogramm), hod. SK Michałów. Maran (FS Bengali – Missouri po Wachlarz), hod. i wł. SK Kielnarowa, który był drugi w klasie ogierków dwuletnich, zdobył w czempionacie ogierów młodszych brąz, ulegając innemu dwulatkowi, brytyjskiemu Makisa Adaggio (Vervaldee – Maradisha po Ekstern).

Wcześniej białecki roczniak Peron (Esparto – Perolia po Gazal Al Shaqab) wygrał klasę, co dla jego hodowców musiało być szczególnym powodem do dumy, bo na międzynarodowej arenie pokazowej oprócz weterana Pesala trudno znaleźć przedstawicieli tej hodowli.

Wszystkie wymienione wyżej konie z Polski zostały przygotowane i pokazane przez Geralda Kurtza, który znakomicie rozpoczął ten sezon. Spośród pozostałych koni z naszego kraju miejsca w pierwszych piątkach swoich klas wywalczyły: Psyche Kreuza (trzecie), Elmaran (trzecie), Piawea (czwarte), Zimarc (piąte).
 
Jak powiedziała polskimarabom.com Beata Błaszkiewicz, hodowczyni El Piatzolli, jej zwycięstwo było dla właścicieli sporą niespodzianką.
 
– Nasza satysfakcja jest tym większa – mówiła – że klasa była niezwykle mocna. Kiedy zobaczyłam w katalogu rywalki naszej klaczy, nie spodziewałam się, że tak wspaniale się to ułoży. Wystarczyło spojrzeć na konkurentki: choćby Parmana, która tydzień wcześniej znakomicie pokazała się na West Coast Cup, a o klasie Psyche Kreuzy też nie trzeba nikomu przypominać. El Piatzolla miała bez wątpienia swój dzień, była znakomicie przygotowana i pokazana. Dla mnie było też istotne, że przezimowała w domu i była wtedy naszym oczkiem w głowie. Przed nami Białka, czyli kolejna próba dla naszej klaczy, później Warszawa i pokaz w Łazienkach Królewskich. Koń sam pokaże swoją wartość i pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, co dalej.

Zobacz galerię zdjęć Sylwii Iłendy

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.