Reklama
Ponad 70 koni arabskich w Łazienkach Królewskich

Aktualności

Ponad 70 koni arabskich w Łazienkach Królewskich

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Trwają ostatnie przygotowania do nowej imprezy, która z wielu względów może być ciekawa dla środowiska miłośników koni arabskich w Polsce. Już 18-19 czerwca w Łazienkach Królewskich odbędzie się Festiwal Konia Arabskiego „Arabia Polska”.

Jak piszą organizatorzy: „Od dwudziestu lat żywiołowo rozwija się hodowla prywatna. Polscy hodowcy prywatni zdobywają coraz więcej nagród na światowych pokazach hodowlanych, a ich konie uzyskują coraz wyższe ceny”. I to hodowcy prywatni są uczestnikami pierwszej edycji festiwalu. Zapisano ponad 70 koni; niektóre z nich mają już na koncie niemałe osiągnięcia pokazowe.

Nie bez znaczenia jest miejsce pokazu. To jedno z najpiękniejszych miejsc, gdzie można zorganizować taką imprezę w Warszawie. I być może kolejna medialna data, ważna dla promocji koni tej rasy.

W zaproszeniu czytamy: „Festiwal Arabia Polska ma przybliżyć Warszawie zalety koni arabskich, znanych i docenianych za swoją urodę, ale wciąż zbyt mało wykorzystywanych dla swych cech użytkowych – dzielności, wytrzymałości i inteligencji. Oprócz pokazu osiągnięć hodowlanych, intencją organizatorów jest przypomnienie historii tej rasy, jej oryginalnych korzeni i związków Polski z Arabią, którym przez wieki towarzyszył koń arabski”.

Miłym akcentem imprezy, jak obiecują organizatorzy, będzie udział rodziny Potockich, którzy do II wojny światowej słynęli z najwyższej klasy stadniny koni arabskich w Antoninach. Konie przeminęły, ale ich historia i tradycja pozostały w pamięci rodu.

Organizatorami Festiwalu „Arabia Polska” są Instytut Hipika Polska oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.