Reklama
Polskie araby z medalami w Kreuth

Aktualności

Polskie araby z medalami w Kreuth

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Piawea i Marek Demczuk, fot. Sylwia Iłenda
Piawea i Marek Demczuk, fot. Sylwia Iłenda

W ubiegłą sobotę (2 lipca) w niemieckim Kreuth, gdzie odbył się międzynarodowy pokaz klasy C, wśród przeszło 90 koni zaprezentowała się także piątka arabów z Polski, podopiecznych trenera Marka Demczuka (MBD Arabians). Impreza miała miejsce w imponującej hali, jakich nadal niewiele jest w naszym kraju. W związku z licznie obsadzonymi klasami, z trudem udało się rozegrać pokaz w ciągu jednego dnia. Polskie konie reprezentowały cztery stadniny (SK Sowiniec, Czeple Arabians, SK Chrcynno-Pałac i PS Arabians) i zdobyły dla swych właścicieli trzy medale. Najlepiej powiodło się Piawei (Ekstern – Powiewna/Wachlarz), hod. Lecha Błaszczyka, wł. Przemysława Sawickiego, niedawnej triumfatorce z Alzacji, która najpierw wygrała klasę, a następnie „zgarnęła” srebro w kategorii klaczy starszych. W finale pokonała ją, świetnie ruszająca się, inna córka Eksterna, pięcioletnia Malaga (od Starlight/Morning Light VF US), hod. Christine Jamar, wł. Sax Arabians. Brązowe medale zdobyły: roczny potomek Eksterna Gatito (od Galaktyka/Grafik), hod/wł. SK Sowiniec, który także wcześniej wygrał

Dekoracja Gatito, fot. Sylwia Iłenda
Dekoracja Gatito, fot. Sylwia Iłenda

swoją klasę, oraz Gallia (Galba – Galilea/Laheeb), hod. SK Michałów, wł. Czeple Arabians, która w klasie zajęła drugą pozycję. Gatito przegrał z dwuletnim synem Marajja Bourhani Marjal (od Focus Jaleesa/Ravenwood Jaleel), hod/wł. Bourhani Arabians (Hannelore Bourdeaux). Czempionem w tej kategorii został wychowanek Sax Arabians, trzylatek Monopol Ibn Milan po Al Milan, od Monah/Marei. Pozostałe dwie polskie uczestniczki to Gizelda (Ekstern – Ginerva/Werbum), hod/wł. Czeple Arabians, która wywalczyła drugie miejsce w swojej klasie, oraz Psyche Kybele (Khidar – Pomona/Ekstern), hod/wł. SK Chrcynno Pałac, która zakończyła rywalizację na piątym miejscu w klasie klaczy 3-letnich.

Sędziowanie było dość surowe, najwyższe noty trafiały się rzadko. Ogólny poziom pokazu był, jak ocenia Marek Demczuk, wysoki. Najwięcej koni, bo aż 22, przywiózł Reinhard Sax, i był to „pierwszy garnitur” z jego stajni.

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.