Reklama
Zawody Pleasure Rush – Ściegny/Karpacz

Aktualności

Zawody Pleasure Rush – Ściegny/Karpacz

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Stowarzyszenie Sportowe Western Riders oraz ośrodek Western City zapraszają do Karpacza w dniach 19-21 sierpnia, na pierwsze międzynarodowe zawody jeździeckie w konkurencjach technicznych pod nazwą Pleasure Rush. Ideą zawodów jest zwrócenie uwagi na walory sportu jeździeckiego, podkreślenie harmonii jeźdźca z koniem oraz na ich umiejętności techniczne.

Stąd pomysł na rozgrywanie tzw. konkurencji technicznych, zarówno klasycznych, jak i westernowych. Podczas zawodów będzie można spróbować swoich sił w western pleasure, western horsemanship, trail, superhorse, western riding oraz classic pleasure, hunter under sadle, hunter equitation, jak również w klasach pleasure kostiumowych: Arabian native costume, ladies side sadle, Polish native costume.

Będą to zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo; w klasie Western Pleasure Masters pula nagród wyniesie 2000 euro; konkurencje Arabian native costume będą rozgrywane w klasach open (w przypadku liczby zawodników większej niż trzech w klasie) oraz w klasie koni arabskich czystej krwi.

Dla użytkowników koni arabskich szansą na pokazanie konia i jego promocję mogą być, poza klasami kostiumowymi, także klasy classic pleasure oraz western Riders Freestyle, gdzie para musi zaprezentować konia w trzech chodach do własnego programu muzycznego, a duże znaczenie ma ocena za wartości artystyczne programu.

Nowością w Polsce będą klasy w siodle angielskim hunter under sadle oraz hunt seat equitation (odpowiednik klasy western horsemanship lub ujeżdżenia na poziomie N lub P) – dotychczas rozgrywane tylko na zawodach AQHA. Klasy te zostały umieszczone w programie zawodów, by umożliwić zawodnikom klasycznym występ na wspólnej imprezie jeździeckiej z zawodnikami jeżdżącymi western.

Organizatorzy przewidują możliwość rozegrania konkurencji jacpot w zakresie konkurencji reining oraz western pleasure, jako klas pozwalających (przed oficjalnymi startami) przygotować konia do startu i sędziowanych przez sędziów. Klasa jackpot oznacza, iż w klasie western pleasure dla koni 6-letnich i starszych można jechać, prowadząc konia na jedną lub dwie ręce – w zależności od decyzji zawodnika (ale bez możliwości zmiany sposobu jazdy w trakcie przejazdu).

W przypadku zgłoszenia się w danej konkurencji powyżej 15 zawodników zawody będą rozegrane w systemie kwalifikacji i finałów, przy czym do finałów będzie się kwalifikowało 10 osób (przy co najmniej 15 startujących osobach).

Przewidywana pula nagród wyniesie 8000 euro.

Więcej informacji o zawodach oraz uczestnictwo w wirtualnych konkursach można znaleźć na stronie www.pleasurerush.westernriders.pl oraz na Facebooku (Pleasure Rush).

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.