Reklama
Shanghai E.A., wybrany dziś Czempionem Europy, dostępny w Polsce w sezonie 2012!

Aktualności

Shanghai E.A., wybrany dziś Czempionem Europy, dostępny w Polsce w sezonie 2012!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Shanghai E.A., fot. z archiwum Equus Arabians
Shanghai E.A., fot. z archiwum Equus Arabians

Nowy Czempion Europy, hiszpańskiej hodowli i własności (Equus Arabians) 3-letni Shanghai E.A. (WH Justice – Salymah/Khidar), mający już na koncie tegoroczny tytuł Czempiona Pucharu Narodów w Aachen, w sezonie 2012 będzie łatwo dostępny w Polsce, poprzez mrożone nasienie zdeponowane w naszym kraju. Shanghai E.A. jest reprezentowany w Polsce przez portal polskiearaby.pl.

Zwycięstwo Shanghaia podczas zakończonego dziś Czempionatu Europy w Weronie było spektakularne. Najpierw wygrał swoją klasę z notą 466,5 pkt. (w tym 5×20 za głowę z szyją!), co daje średnią 93,3 pkt., a potem z łatwością pokonał rywali w finale.

„Stanówki sprzedawane są z gwarancją żywego źrebaka – mówi hodowca i właściciel ogiera, Albert Sorroca. – Rozwijamy specjalny program wsparcia dla mniejszych hodowców. Nie chcielibyśmy, by ktoś, kto pragnie pokryć swoje klacze Shanghaiem E.A., musiał się wycofać z powodów ekonomicznych”.

Na pewno dostępność stanówek Shanghaia w Polsce ułatwi jego użycie naszym hodowcom. Jednak liczba stanówek będzie ograniczona, ze względu na wielki popyt. Jak tłumaczy Sorroca, zamówienia płyną z całego świata. Pierwszeństwo mieć więc będą hodowcy, który najwcześniej podpiszą kontrakty. W Equus Arabians, gdzie jest wiele klaczy polskich bądź o polskich rodowodach, sprawdzono już, że Shanghai E.A. świetnie się z nimi łączy. „Przykładem jest California E.A. od Cyrei po Khidar, Encore RV od Epifanii po Emigrant czy TM Zahina od Zariny E.A. po Khidar” – wylicza Albert Sorroca.

Miło nam także poinformować, że w sezonie 2012 będzie nadal dostępny w Polsce (poprzez mrożone nasienie) ogier Khidar, którego wnukiem jest Shanghai E.A. i który położył wielkie zasługi w programie hodowlanym Equus Arabians. Dziś w Weronie Czempionką Klaczy Starszych została wyhodowana przez Alberta Sorrokę Alia E.A., córka Khidara i polskiej klaczy Arabeska po Eldon (hod. Janów Podlaski). Alia E.A., która wygrała klasę klaczy 4-6-letnich z wynikiem 465,5 pkt. (w tym 3×20 za typ, 20 za głowę i szyję), w finale czempionatu pokonała polskie klacze – Pistorię, Etnologię, Emmonę i Chaos Persefonę. Alia E.A. reprezentuje dziś Al Muawd Stud z Arabii Saudyjskiej.

O tym, że Khidar dobrze łączy się z polskimi klaczami pisaliśmy już w zeszłym roku w artykule „Khidar. Powrót legendy”. Poza Arabeską doskonałe potomstwo po nim urodziły także: Cygarniczka (kl. Cyrea EA 2004 – Złota Medalistka Klaczy Starszych Concours D’Albi, Czempionka Klaczek XIII Arabes&Co 2007, Srebrna Medalistka Klaczy Starszych na XXXI Narodowym Pokazie w hiszpańskiej Segowii 2010), Calisia (kl. Carmen Elena 2005), Ekbatana (og. Ekstrom 2005), Zenobia (kl. Zarina EA 2005 – Wiceczempionka Klaczek Arabequus 2006, Złota Medalistka Klaczy Starszych Arabequus 2010), a w Polsce Pomona po Ekstern, która dała w stadninie Chrcynno-Pałac kl. Psyche Kybele 2008 (brązowy medal w Białce 2009).

Więcej o Khidarze przeczytasz tutaj

A już wkrótce na naszym portalu obszerna relacja z Czempionatu Europy w Weronie! Zapraszamy do działu Pokazy.

Wkrótce także bogaty ilustrowany artykuł „Shanghai E.A. Sen, który stał się rzeczywistością” w dziale Hodowla. Polecamy!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.