Reklama
AJ Dinar przyjedzie do Polski

Aktualności

AJ Dinar przyjedzie do Polski

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
AJ Dinar, fot. Gigi Grasso
AJ Dinar, fot. Gigi Grasso

W sezonie 2012 do Polski trafi kolejny znany ogier pochodzący z Bliskiego Wschodu – sześcioletni AJ Dinar (WH Justice – Deska HJE/Lumiar Amadeus). To Czempion Ogierów Młodszych międzynarodowego pokazu klasy A w Katarze (2008) i dwukrotny wiceczempion DIAHC – międzynarodowego czempionatu klasy A w Dubaju (2007, 2008). Pamiętamy jego zażartą rywalizację z Baanderosem podczas Pucharu Narodów w Aachen w 2008 roku. „Ogiery trzyletnie wywołały wiele emocji – pisaliśmy wówczas – łącznie z zakładami: pieniądze powędrowały na stół. Zakład wygrał Michael Byatt, który obstawił zwycięstwo syna Marwana Al Shaqab Baanderosa, który stoczył zaciętą walkę z AJ Dinarem po WH Justice. AJ Dinar, hod/wł. Ajman Stud, otrzymał 92,7 pkt, w tym dwie „20”, za typ i ruch. A jednak to jego rywal wygrał, mimo że nie przyznano mu żadnej najwyżej noty. W tym przypadku zdecydowały oceny za kłodę. Końcowy wynik 92,9 przesądził o wygranej Baanderosa”. 2009 rok był również udany dla AJ Dinara, który zdobył tytuł Narodowego Czempiona Zjednoczonych Emiratów Arabskich, już w kategorii ogierów starszych.

AJ Dinar, fot. Gigi Grasso
AJ Dinar, fot. Gigi Grasso

Dziś właścicielem ogiera jest stadnina Mandara Stud (ZEA) z siedzibą w Abu Dhabi. Dlaczego nowy właściciel zdecydował się wysłać konia do Polski? „Stadnina Mandara Stud postanowiła hodować najwyższej jakości konie czystej krwi w Europie. Polska wydaje się świetną lokalizacją ze względu na klimat i możliwości, jakie oferuje. AJ Dinar stacjonować będzie w centrum treningowym Geralda Kurtza” – odpowiada na pytanie polskicharabów.com. Jak się dowiadujemy, ogier będzie pokazywany w sezonie 2012. Mandara Stud wiąże z nim wielkie nadzieje.

AJ Dinar przyjedzie do Polski na przełomie marca i kwietnia. Będzie dostępny dla polskich hodowców.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.