Reklama
Egema z brązowym medalem w Abu Dhabi

Aktualności

Egema z brązowym medalem w Abu Dhabi

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Egema, fot. Katarzyna Dolińska
Egema, fot. Katarzyna Dolińska

Jak pisaliśmy w czwartek 9.02, w Abu Dhabi (ZEA), podczas międzynarodowego pokazu (bez afiliacji ECAHO), do którego zapisano aż 400 koni, białeckiej hodowli Egema (Esparto – Egira/Emigrant), wł. Idrisa Hassana z Sudanu, wygrała swoją klasę z wysoką notą 92,88. Jak dowiadujemy się dzisiaj (11.02), Egemie podczas finałów udało się wywalczyć miejsce na podium i zdobyć brązowy medal klaczek. Pokonały ją AJ Asyad (Marwan Al Shaqab – AJA Angelica/WH Justice) z Ajmanu (złoto) oraz Ghanadir Al Zobair (MCA Magnum Gold – Thoraya Al Zobair/Ansata Selman) z Al Zobair Stud (srebro).

Przy tak dużej liczbie zawodników, utworzono aż trzy klasy klaczek 2-letnich, a w każdej startowało ok. 25 rywalek. Najwyżej ocenione konie nagrodzone zostały nie tylko symbolicznie – na nagrody pieniężne, przyznawane od 1 do 7 miejsca, przeznaczono po 20 tys. euro w każdej klasie.

W pokazie wystartowały także dwa polskiej hodowli ogiery – Drabant (Gazal Al Shaqab – Demona/Monogramm), dziś własność Idrisa Hassana i Geralda Kurtza, oraz Celsjusz (Ekstern – Carina/Pesal), wł. Mohameda Omara Zaghloul z Egiptu. Oba w niezwykle licznej klasie, liczącej aż 30 koni. Celsjusz uzyskał notę 91,73 i „zmieścił się” w pierwszej piątce klasy.

Trójka uczestników z polskim pochodzeniem to podopieczni stajni treningowej Geralda Kurtza.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.