Reklama
Unikatowe archiwalne materiały filmowe z 1985 roku: Hodowla

Aktualności

Unikatowe archiwalne materiały filmowe z 1985 roku: Hodowla

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Mamy ogromną przyjemność udostępnić kolejną część archiwalnych materiałów filmowych z 1985 roku, przedstawiających ówczesną polską hodowlę koni czystej krwi. „To jest materiał, który powstał po aukcji Polish Ovation w 1985 roku – mówi Marek Grzybowski (Polish Prestige), współautor i jeden z bohaterów nakręconego przez Amerykanów filmu. – Pojawiło się wtedy ogromne zainteresowanie – to była znana aukcja, promocja polskich koni na rynku amerykańskim. Na fali tego ogromnego zainteresowania Polską i końmi arabskimi, przyjechali do Polski nowi klienci, ale przedtem jeszcze przyjechała ekipa filmowa ze Stanów Zjednoczonych – Arabian Horse Video Magazine i zrobili film, wspólnie z nami, z Animexem, ze mną, o polskiej hodowli”.

Materiały kręcone były wczesną wiosną w Janowie Podlaskim. Ukazują gwiazdy polskiej hodowli z tamtych czasów, m.in. klacze Harmonia, Elewacja, Algeria, Etruria, Candela, Pilarka, Arra, Fantastka oraz ogiery Palas, Balon, Gil i Eternit. Wypowiadają się dyr. Andrzej Krzyształowicz i dr Marek Trela.

„Staraliśmy się tam przekazać treści, dla Amerykanów nowe, polegające na tym, że promowaliśmy naturalność polskiej hodowli – kontynuuje Marek Grzybowski. – Fakt, że wywodzi się ona od dwustu lat ze starych genealogii, z kresowych stadnin. Chcieliśmy pokazać naturalne metody chowu koni, postać głównego hodowcy, czyli guru hodowli Andrzeja Krzyształowicza, człowieka wiekowego, który pamięta wiele generacji koni i który może je porównywać. Na tym m.in. polega kunszt hodowlany”.

To drugi z czterech archiwalnych filmów, które udostępniamy miłośnikom arabów. Pierwszy z nich to teledysk, który można oglądać już na naszym kanale You Tube. Drugi poświęcony jest hodowli, trzeci pokazowi narodowemu, a czwarty aukcji Polish Prestige.

Polecamy!

Oglądaj materiały filmowe:
Teledysk
Hodowla
kanał You Tube polskicharabów.com

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.