Kamila Kart Brązową Medalistką Europy Seniorów! Polski Farak (w barwach ZEA) z drugim miejscem

Kamila Kart z medalem Mistrzostw Europy. Fot. Maciej Merkan

W sobotę 14 września, w czeskim Moście rozegrano Mistrzostwa Europy Seniorów w sportowych rajdach konnych. Wspaniały sukces na tych zawodach odniosła Kamila Kart zdobywając brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej. Reprezentantka Polski, dosiadająca francuskiej hodowli klaczy półkrwi arabskiej Raila Des Sables, pokonała 160- kilometrową trasę w tempie 20,76 km/h.

Kamila Kart na podium. Ze złotym medalem Jaume Punti, srebro - Jean-Phillippe Frances. Fot. Maciej Merkan
Kamila Kart na podium. Ze złotym medalem Jaume Punti, srebro – Jean-Phillippe Frances. Fot. Maciej Merkan

Olga Ciesielska startująca na wałachu czystej krwi wyhodowanym we Włoszech Gardu Pintu (Ulumu – Aquila Reale/Rubis de Carrere) ukończyła dystans na 24. miejscu z tempem 14,740 km/h. Ryszard Zieliński jadący na Gandawie (Eldon – Gryzetka/Wojsław, hod. SK Michałów) został wyeliminowany po 123 km z powodu kulawizny konia. Nasz kraj był reprezentowany przez trójkę zawodników.

Kamila Kart z koniem i klaczą Raila Des Sables. Fot. Maciej Merkan

W klasyfikacji otwartej ME drugie miejsce zajął Ali Khalfan Al Jahouri ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dosiadający Faraka (Furiat – Fanaira/Cyprys) – wałacha czystej krwi wyhodowanego w Polsce przez Krzysztofa Grudziąża. Para ta pokonała dystans w tempie 20,89 km/h. Pokonała ją para Rashid Al Maktoum – Yamanah (21,721 km).