Reklama
Derby arabskie – nasza relacja w dziale Wyścigi/Sport

Aktualności

Derby arabskie – nasza relacja w dziale Wyścigi/Sport

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Na czele Ziko, za nim Cepton, fot. Floyd Foto
Na czele Ziko, za nim Cepton, fot. Floyd Foto

Derby arabskie – Jan Zabieglik pisze o triumfie Ziko w ubiegłą niedzielę na warszawskim Służewcu. Zapraszamy do naszego działu Wyścigi/Sport: Derby 2014. Ziko, czyli triumf ryzyka!

W końcówce ubiegłego sezonu, kiedy w roczniku polskich trzylatków królował Westim (Nougatin – Wienerva/Santhos) – w tym roku nie wyszedł do startu – a nawet jeszcze po biegu o Nagrodę Janowa, wygranym przez Ahmada (Nougatin – Arwima/Wachlarz) przed Muzahimem (Nougatin – Małmazja/Wermut), wydawało się, że Derby 2014 na Służewcu rozgrywać będą „nougatiny”. Co prawda z powodu kontuzji już z N. Janowa został wycofany świetny Cerwing (Nougatin – Celineczka/Pesal), zwycięzca Memoriału Stanisława Sałagaja (II gr.) oraz nagród El Paso (I gr.) i Kabareta (gr. B), ale w odwodzie pozostawała jeszcze Afrah (Nougatin – Almina/Furiat/). Tymczasem w Derby o zwycięstwo na finiszu walczyły syn Marwana I Ziko (od Zbójnej Góry po Egonie) i Cepton (Von – Ceptona/ Pepton). Po pełnej emocji walce na finiszu, ten pierwszy, dosiadany przez przez Piotra Krowickiego, okazał się lepszy w celowniku od drugiego tylko o krótki łeb! czytaj dalej

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.