Reklama
Rekord goni rekord! Aukcja 2015. Nasza relacja już w dziale Pokazy

Aktualności

Rekord goni rekord! Aukcja 2015. Nasza relacja już w dziale Pokazy

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Pepita, fot. Krzysztof Dużyński
Pepita, fot. Krzysztof Dużyński

Podczas zakończonej wczoraj aukcji Pride of Poland padł rekord cenowy: licytujący przedstawiciel Szwajcarii (z francuskim paszportem) przebił oferty z Arabii Saudyjskiej i Kataru i zaproponował sumę miliona czterystu tysięcy euro za Pepitę (Lot 1). Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord należał do Kwestury, za którą jej obecny właściciel, szejk Ammar bin Humaid Al Nuaimi z Ajman Stud, zapłacił w 2008 roku milion sto dwadzieścia pięć tysięcy euro.

Wszyscy zadają sobie pytanie, kim jest tajemniczy nabywca, do tej pory nieznany w świecie związanym z końmi arabskimi. Być może konia licytował w imieniu nie swoim, lecz nieujawnionego

Nabywca Pepity, fot. Krzysztof Dużyński
Nabywca Pepity, fot. Krzysztof Dużyński

zleceniodawcy, na co wskazywałby fakt, że podczas licytacji rozmawiał przez telefon. Kiedy i do kogo trafi rekordowa Pepita, dowiemy się zapewne prędzej czy później.

Drugą co do wysokości cenę osiągnęła Pistoria (Lot 4). 625 tysięcy euro zaoferował za nią szejk Abdullah Bin Mohammed Al Thani z Al Zobair Stud.

Padł również nowy rekord ceny za konia prywatnej hodowli i własności. Klacz Wasa (Lot 11) z Falborek Arabians została sprzedana do nowo utworzonej stadniny w Katarze za 252 tysiące euro.

Pistoria, fot. Krzysztof Dużyński
Pistoria, fot. Krzysztof Dużyński

Także Letnia Aukcja może się pochwalić rekordem cenowym. Za Melody (S/14), hod/wł. Małgorzaty i Józefa Pietrzaków, nabywca z Iranu zapłacił 60 tys. euro.

Cała aukcja okazała się rekordowa. Razem z Letnią Aukcją końcowa suma wyniosła 4 598 500 euro (3 995 000 z niedzielnej aukcji głównej i 603 500 z aukcji poniedziałkowej).
 

» Nasza relacja z aukcji i Dni Konia Arabskiego
» Galeria zdjęć Ewy Imielskiej-Hebdy z Czempionatu Narodowego
» Wyniki Czempionatu Narodowego 2015
» Nagrody specjalne

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.