Reklama
Equator wygrywa w Scottsdale, Lord El Shawan w Abu Dhabi

Aktualności

Equator wygrywa w Scottsdale, Lord El Shawan w Abu Dhabi

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Equator w Scottsdale, fot. Mateusz Jaworski
Equator w Scottsdale, fot. Mateusz Jaworski

Ubiegły weekend (wraz z poniedziałkiem) okazał się szczęśliwy dla polskich ogierów, walczących w obcych barwach na różnych kontynentach. Michałowski Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern), dzierżawiony przez Al Jassimya Farm (Katar), w pięknym stylu, w ręku Glenna Schoukensa, pokonał rywali podczas pokazu International Arabian Breeders Classic, będącego częścią prestiżowej imprezy w Scottsdale (USA), obejmującej liczne pokazy w ręku i pod siodłem, a rozgrywanej już od przeszło 60 lat. Equator najpierw wygrał swoją klasę ogierów 6-7-letnich z najwyższą notą pokazu (335,5, w tym 4×20), a w finale, który odbył się ubiegłej nocy, został jednogłośnie wybrany czempionem ogierów starszych. Jego występowi towarzyszyła owacja na stojąco.

 

Tymczasem w Abu Dhabi (ZEA), podczas zakończonego w niedzielę międzynarodowego, 5-dniowego pokazu nieafiliowanego przez ECAHO, wyhodowany przez Małgorzatę i Józefa Pietrzaków Lord El Shawan (FA El Shawan – Lady Serenada/Ekstern), sprzedany do Ajmanu (wł. Abdulla Rashed Khusaif Bin Khusaif Al Nuaimi), zdobył tytuł czempiona ogierów młodszych. Do finału zakwalifikował się z drugiego miejsca w klasie. Z kolei białecka Camilia (Piaff – Calineczka/Metropolis NA), własności Al Jazeera Arabian Horse Stud (ZEA) została brązową czempionką klaczy starszych.

 

Wyniki Scottsdale
Wyniki Abu Dhabi

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.