Reklama
Mateusz Leniewicz-Jaworski nowym członkiem zarządu SK Janów Podlaski

Aktualności

Mateusz Leniewicz-Jaworski nowym członkiem zarządu SK Janów Podlaski

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Mateusz Leniewicz-Jaworski, fot. Ewa Imielska-Hebda
Mateusz Leniewicz-Jaworski, fot. Ewa Imielska-Hebda

Jak poinformowała wczoraj Agencja Nieruchomości Rolnych na swojej witrynie, Zgromadzenie Wspólników Stadniny Koni Janów Podlaski Sp. z o.o. powołało Mateusza Leniewicza-Jaworskiego na pełniącego obowiązki członka zarządu janowskiej stadniny. „Mateusz Leniewicz-Jaworski posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w hodowli koni arabskich – czytamy na stronie ANR. – Na przestrzeni ostatnich lat pracował dla największych stadnin Europy i Bliskiego Wschodu, w tym m.in. dla Arctic Tern Center w Belgii, jednego z największych centrów treningowych koni arabskich, włoskiej Stigler Stud, jednej z najlepszych stadnin w Europie czy katarskich Al Zobara Stub i Al Shaqab”.
 
„Praca w Janowie Podlaskim, u boku mojej dawnej profesor z Technikum Hodowli Koni, pani Anny Stefaniuk, od lat głównego hodowcy w stadninie, to dla mnie zaszczyt – mówi Leniewicz-Jaworski, poproszony przez nas o komentarz. – Cieszę się, że moją wiedzę i doświadczenia będę mógł wykorzystać w pracy w tak renomowanej stadninie”.
 
Nominacja natychmiast wywołała lawinę komentarzy. List do ANR wystosowała Barbara Mazur (Polturf, organizator Dni Konia Arabskiego w Janowie, w tym janowskiej aukcji Pride of Poland), informując o uprzedniej działalności Leniewicza-Jaworskiego jako pośrednika w sprzedaży koni, współpracującego z Polturfem oraz o jego udziale w wydzierżawieniu klaczy Pinga na Bliski Wschód. 
 
„Odnosząc się do listu do Agencji Nieruchomości Rolnych wystosowanego przez panią Barbarę Mazur, właścicielkę firmy Polturf, chciałbym potwierdzić, że współpracowałem z nią w ramach Dni Konia Arabskiego, w tym janowskiej aukcji Pride of Poland – mówi nam Leniewicz-Jaworski. – Firma Polturf jest wyłącznym organizatorem aukcji i pokazów odbywających się w Janowie Podlaskim. Praktycznie każdy z naszej branży z nią współpracował”.
 
„Miałem też ogromną przyjemność współpracować i uczestniczyć w dzierżawie Czempionki Świata, klaczy Pinga, do saudyjskiej stadniny – kontynuuje. – Do dziś jestem wdzięczny dr. Markowi Treli za możliwość wykorzystania jego wieloletnich doświadczeń w przeprowadzaniu takich umów. Cieszę się, że swoimi poprzednimi działaniami zasłużyłem na takie zaufanie. To efekt całej mojej zawodowej kariery”.
 
„Rola promotora i pośrednika w sprzedaży koni to naturalny etap rozwoju kariery w tej branży – dodaje. – Na przestrzeni ostatnich lat pracowałem dla największych stadnin na Bliskim Wschodzie oraz w Europie”.
 
„Od 2009 r. jestem na oficjalnej liście osób znajdujących się w „Disciplinary Committee” ECAHO. Uprawnienia zdobyłem, zaliczając kurs pod egidą oficjalnych instruktorów ECAHO (DC International Course, St. Oedenrode, The Netherlands, 2009). Nigdy nie twierdziłem, że reprezentowałem Polskę w ECAHO. W swojej karierze wielokrotnie byłem członkiem międzynarodowych komisji dyscyplinarnych podczas największych pokazów koni czystej krwi arabskiej w Europie i na Bliskim Wschodzie, m.in. w takich krajach jak Katar, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Egipt, Iran, Palestyna, Polska, Austria, Szwecja, Węgry, Czechy, Norwegia, Niemcy oraz Belgia.”

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.