Reklama
Prof. Sławomir Pietrzak prezesem w Janowie Podlaskim

Aktualności

Prof. Sławomir Pietrzak prezesem w Janowie Podlaskim

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Od poniedziałku 20 czerwca stadniną w Janowie Podlaskim kierować będzie prof. Sławomir Pietrzak (ur. 1954), który wyłoniony został w konkursie ogłoszonym przez ANR. Jest pracownikiem Katedry Hodowli i Użytkowania Koni Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt w Lublinie, sędzią jeździeckim, prezesem Lubelskiego Klubu Jeździeckiego i wielokrotnym medalistą zawodów w ujeżdżeniu i skokach. W 2007 otrzymał tytuł profesora nauk rolniczych. „O wyborze Sławomira Pietrzaka na szefa stadniny zdecydowała przede wszystkim jego ogromna wiedza teoretyczna oraz doświadczenie praktyczne związane z hodowlą koni” – czytamy w komunikacie ANR. O rozstrzygnięciu konkursu poinformował wiceprezes ANR Karol Tylenda podczas środowej konferencji prasowej. Rzecznik ANR Witlod Strobel stwierdził, że koncepcja prowadzenia stadniny przez prof. Pietrzaka najbardziej spodobała się komisji konkursowej – kandydaci musieli przedstawić swoją wizję działalności stadniny na najbliższe 5 lat.

 

„Czuję się przygotowany, bo z końmi jestem głęboko związany od 45 lat” – powiedział nowo mianowany prezes Janowa „Dziennikowi Wschodniemu”. W rozmowie z Radiem Lublin zapowiedział przegląd kadr w Janowie, ale zaznaczył też, że pomimo bolesnych upadków klaczy „Janów jest bezpieczny, będzie bezpieczny, będzie dalej się rozwijał i będzie chluba dla naszego kraju”.

 

Prof. Krystyna Chmiel, która zna nowego prezesa (oboje są dziś członkami Rady ds. Hodowli Koni przy Ministrze Rolnictwa), chwali ten wybór: „To był najlepszy kandydat spośród tych, którzy startowali i dobrze, że został wybrany – mówi nam. – Naukowiec, zootechnik, praktyk jeździectwa. Choć nie jest arabiarzem, to kompetencji w dziedzinie hodowli koni nie można mu odmówić, ma także niemały hipologiczny dorobek naukowy”.

 

Strona www Janowa Podlaskiego: http://skjanow.pl

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.