Reklama
Dr Maciej Paweł Grzechnik prezesem w Michałowie

Aktualności

Dr Maciej Paweł Grzechnik prezesem w Michałowie

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Nowym prezesem SK Michałów został Maciej Paweł Grzechnik (lat 54), doktor nauk rolniczych o specjalności zootechnika, pochodzący z Ełku. Witryna ANR podaje w uzasadnieniu: „W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat wykazał się znajomością przepisów funkcjonowania spółek prawa handlowego, przepisów finansowo-księgowych, znajomością oraz wiedzą w zakresie działalności spółki. Przedstawił najlepszą koncepcję prowadzenia Stadniny Koni Michałów sp. z o.o.”.

 

Jak powiedział nowy prezes „Echu Dnia”, od 2009 roku prowadzi on gospodarstwo rolno-hodowlane, które teraz przekaże synowi. Podkreślił także, iż przez kilkadziesiąt lat pracował w różnego rodzaju spółkach. „Nie startowałem w konkursie dla pieniędzy – stwierdził. – Mam je, dlatego że prowadzę gospodarstwo. Nie podjąłbym takiej decyzji, gdybym nie miał pewności, że przekażę gospodarstwo synowi. Zdaję sobie sprawę, że hodowla koni arabskich to ogromne wyzwanie. I właśnie tak do tego podchodzę jako zootechnik i jako miłośnik koni. Proszę się nie obawiać, dołożę wszelkich starań, aby prowadzić stadninę tak jak należy, nie zaprzepaścić dokonań Jerzego Białoboka, które są niekwestionowane i godne podziwu”.

 

„Przez całe życie jestem związany z hodowlą koni trakeńskich – podkreślił także. – Tak jak w przypadku hodowli koni arabskich, równie ważne było dla mnie poszanowanie historii, udowodnienie pochodzenia koni, całych linii genealogicznych, a przede wszystkim, że konie trakeńskie na początku istnienia były rasą półkrwi arabską”.

 

Dr Maciej Paweł Grzechnik oświadczył również, że zamierza zatrudnić na stanowisku specjalisty ds. hodowli koni arabskich Hannę Sztukę (Agricola Farm). „Wczoraj otrzymałam od nowego prezesa Michałowa dr Macieja Grzechnika propozycję objęcia stanowiska dyrektora do spraw hodowli koni i bydła, którą przyjęłam” – potwierdza Hanna Sztuka.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.