Reklama
Lista koni na aukcję 2017 już dostępna

Aktualności

Lista koni na aukcję 2017 już dostępna

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dziś udostępniono listę koni w ofercie tegorocznej aukcji Pride of Poland 2017 (13.08) oraz Letniej Aukcji 2017 (14.08). Znalazło się na niej w sumie 58 klaczy i 4 ogiery. 22 konie pochodzą z Janowa Podlaskiego, 19 zgłosił Michałów, 5 Białka, a 16 to konie prywatnych właścicieli. Lista jest ułożona alfabetycznie, na razie bez podziału na aukcję główną i aukcję poniedziałkową.

Miłośnicy koni czystej krwi znajdą na liście wiele ciekawych imion i rodowodów. Z pewnością ich uwagę zwróci młoda, trzyletnia janowska Prunella (Abyad AA – Pradera/ Hlayyil Ramadan), Czempionka Klaczy Młodszych z Janowa 2016 i brązowa medalistka z Radomia, czy chrcynneńska Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena/Ecaho), najbardziej utytułowana klacz z oferty, która w ubiegłym roku wróciła na ring pokazowy i zdobyła złoto oraz Best in Show w Bukszy oraz złoto w Chantilly (AHO, Francja). Inne konie, o których nieraz w przeszłości słyszeliśmy i śledziliśmy ich kariery, to np. janowska Anawera (Piaff – Altamira/Ekstern), srebrna medalistka z Bukszy 2016, czy michałowska Emmbla (Al Maraam – Embra/Monogramm), złota czempionka z Wrocławia 2011. Michałów wystawia także Larandę (Ekstern – Larissa/Eukaliptus), której córka Latona (po El Nabila B) mocno zaistniała niedawno na kilku pokazach w Europie i na Bliskim Wschodzie (np. wygrana klasa w Aachen); a której syn Larando (po QR Marc) dał się poznać jako obiecujący koń pokazowy w Polsce. Z kolei Janów oferuje Etirę (Eden C – Etnologia/Gazal Al Shaqab), Czempionkę Klaczy Starszych międzynarodowego pokazu w St. Petersburgu 2016.

Pięć koni z listy to modne „kahile” (Alsara od Alegry po Ganges, Echo Ariadna od Echo Kallisto po Pamir, Parsuna od Piranezy po Ecaho, a także Eukor od Etony po Etogram i Pasados od Passionarii po Gazal Al Shaqab), sześć klaczy to „eksternki” (Ekstera od Eunony po Eukaliptus, wymienione wcześniej Laranda i Psyche Victoria, Paeksa od Pasymy po Piaff, Pustynna Rosa od Pustynnej Róży po Emigrant oraz Wołogda od Wanilii po Alegro); jest też jedna „laheebka” – El Empiria (od Empiryki po Monogramm) i „shanghaika” Gerda od Golterii po Galba. Znawcy znajdą na liście sporo klasycznej polskiej krwi (Piaff, Wojsław, Piruet, Aslan, Wachlarz).

Choć na liście nie ma mega gwiazdy, której obecność gwarantowałaby cenę wszech czasów, to jest to solidna stawka koni, dająca szansę przyciągnięcia kupców ceniących polskie rodowody. Niejedna z zaoferowanych klaczy może w przyszłości zasłużyć się jako matka stadna u nowego właściciela.

Lista koni na Pride of Poland i Summer Sale 2017

 

Czytaj także:

Glenn Jacobs autorem zdjęć do katalogu Pride of Poland 2017

Tutto Arabi zajmie się promocją aukcji Pride of Poland 2017

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.