Reklama
Katalog aukcyjny zadebiutował w Menton. Polskie konie poza podium

Aktualności

Katalog aukcyjny zadebiutował w Menton. Polskie konie poza podium

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Wczoraj (24 czerwca) zakończył się Czempionat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu w Menton na Lazurowym Wybrzeżu. Podczas pokazu obejrzeliśmy występy kilku polskich koni – niestety żaden z nich nie znalazł się na podium. Najwyżej zaszły michałowskie: Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa/Ekstern), walcząca w polskich barwach, która zdobyła Nagrodę dla najlepszego konia europejskiego (Best European Horse); oraz Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) dzierżawiony przez Al Sheikh Stud z Izraela, który nagrodzony został za najlepszy ruch (Trophy Pegasus – Best Movement Menton 2018). Oba konie zajęły drugie miejsca w swoich klasach – Pustynia Kahila z notą 92,63, Equator z wynikiem 92,75, w tym 5×20 za ruch – i zakwalifikowały się do finału.

Także hodowla prywatna była reprezentowana w tym roku w Menton. Dwuletnia Espaja (Aja Justified – Espanera/Kabsztad), hod/wł. M Arabians Piotra Podgórnego, znalazła się na 5. miejscu w sekcji B swojej kategorii wiekowej (nota 90,38). W tej samej klasie wystąpiła także urodzona w Falborku Eralda (Emerald J – Enezja/Marajj), wł. Al Shiraa Stables (ZEA). Uplasowała się na trzecim miejscu (91 pkt, w tym 2×20 za głowę z szyją), tym samym kwalifikując się do finału. Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie jednego punktu.

W Menton zadebiutował także katalog sierpniowej janowskiej aukcji. Na okładce znalazła się michałowska Palanga, sfotografowana przez Glenna Jacobsa na tle karmazynowej tkaniny.

 

Galeria zdjęć Ewy Imielskiej-Hebdy

Szczegółowe wyniki

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.