Reklama
Perfinka ze złotem w Las Vegas

Aktualności

Perfinka ze złotem w Las Vegas

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Podczas zakończonego w niedzielę 14 kwietnia pokazu w Las Vegas – Arabian Breeders World Cup Show, najważniejszym polskim akcentem było zwycięstwo wyhodowanej w Białce Perfinki (Esparto – Perfirka/Gazal Al Shaqab), przebywającej w dzierżawie w Cedar Ridge Farm (USA). Perfinka to polska multiczempionka, ale jej końcowy triumf nie był przesądzony, bo miała dwie bardzo poważne konkurentki, obie urodzone w USA: czempionkę z Las Vegas 2014 Pitonisę AS (Ever After NA – Psyches Amber Dream/Padrons Psyche), wł. Al Bidayer Stud (ZEA), która ostatecznie zdobyła medal brązowy, oraz Bessolinę El Marwan (Marwan Al Shaqab – HB Bessolea/Besson Carol), wł. Al Shahania Stud (Katar), która zakończyła rywalizację ze srebrem.

 

Perfinka startowała w Arabian World Cup Senior Breeding Mares (klasa 116) i wygrała klasę z notą 334,5 pkt. Do swoich licznych sukcesów pokazowych dodała tytuł World Cup Senior Mares Supreme Las Vegas 2019. Przypomnijmy, że jej dzierżawczyni Lara Ames (Cedar Ridge Farm) jest także właścicielką jej matki Perfirki, za która w 2014 zapłaciła 220 tys. euro.

 

Za sprawą Perfinki w Las Vegas pojawiła się polska flaga (podczas prezentacji biorących udział w pokazie krajów). Niestety, widownia była skromna, wyłącznie branżowa i brak było kilku wpływowych sponsorów widocznych w poprzednich latach.

 

Choć, jak głosi dialog ze słynnej komedii filmowej: „Co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas”, to mamy jednak nadzieję, że dzierżawa Perfinki i jej zwycięstwo w Arabian World Cup zamknie kilka spraw, a mianowicie problem z niewypłaconą prowizją dla Davida Boggsa za sprzedaż jej matki podczas Pride of Poland 2014 i związaną z tym wypłatę stadninie Janów Podlaski przez Midwest „zamrożonych“ pieniędzy za stanówki ogiera Pogrom. Być może wpłynie także na ocieplenie tonu publikacji dotyczących polskiej hodowli w amerykańskich mediach branżowych (pismo „Arabian Horse Times” jest własnością Lary Ames).
 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.