Reklama
Nowi prezesi Janowa, Michałowa i Białki wkrótce? Janowem kieruje tymczasowo Tomasz Chalimoniuk

Aktualności

Nowi prezesi Janowa, Michałowa i Białki wkrótce? Janowem kieruje tymczasowo Tomasz Chalimoniuk

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ogłosił konkursy na stanowiska prezesów SK Janów Podlaski, SK Michałów, jak również Małopolskiej Hodowli Roślin, która jest właścicielem SK Białka. Zgłoszenia, w dwóch pierwszych przypadkach, można składać do 14.02.2020, zaś w trzecim – już tylko do 7.02. Otwarcie zgłoszeń zapowiadane jest na 19.02.2020 w przypadku Janowa i Michałowa, a na 17.02 w przypadku MHR. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy spełnią formalne wymogi, mają się odbyć do 28.02.2020 (do 21.02 dla kandydatów na stanowisko w MHR). Postępowania kwalifikacyjne mogą się jednak zakończyć w każdej chwili, bez podania przyczyny i bez wyłonienia kandydata.

 

Tymczasem, wg informacji gazety „Polska. The Times” (31.01) i „Polska. Kurier Lubelski” (3.02), do czasu znalezienia nowego szefa SK Janów Podlaski, placówką będzie kierował pełnomocnik. Wygląda więc na to, że za Janów jest teraz bezpośrednio odpowiedzialny Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych i redaktor naczelny „Konia Polskiego”, powołany na nową funkcję pełnomocnika ds. hodowli przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego pod koniec stycznia. Do zadań pełnomocnika należeć mają (wg PAP): analiza, ocena i monitorowanie sytuacji hodowli koni w Polsce i na rynkach światowych; inicjowanie i wspieranie promocji polskiej hodowli koni w kraju i za granicą; współpraca ze środowiskiem hodowców koni i organizacji ich zrzeszających w zakresie promocji polskiej hodowli koni; opracowywanie rekomendacji w zakresie celów hodowli koni w spółkach o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej; koordynowanie programów hodowli koni ras utrzymywanych w tych spółkach w zakresie zaspokajania potrzeb rolnictwa, jeździectwa i wyścigów konnych; opracowywanie rekomendacji w zakresie kształcenia w zawodach związanych z hodowlą i użytkowaniem koni oraz szkolenia pracowników odpowiedzialnych za hodowlę.

 

Sytuacja w stadninach państwowych nie od dziś budzi emocje. W minioną sobotę (1.02), w Polskim Radiu 24, Andrzej Wójtowicz (Bełżyce Arabians) powiedział: „Proszę spojrzeć na kwalifikacje osób, które zarządzają tymi stadninami. Żadna z tych osób nie wyhodowała prywatnie nawet jednego konia. Jeżeli nie wyhodowała żadnego konia, to jak może zarządzać takim majątkiem państwowym? Pytanie do pana ministra rolnictwa: kto jest u steru polskiej hodowli?”.

 

Wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa, iż odpowiedź na to pytanie poznamy w niedługim czasie.

 

Informacja o postępowaniach kwalifikacyjnych w KOWR

„Polska. The Times” o konkursie na prezesa SK Janów Podlaski

Rozmowa z Andrzejem Wójtowiczem w PR24

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.