Reklama
Nowy Kierownik w SK Białka

Aktualności

Nowy Kierownik w SK Białka

Hanna Sztuka, fot. Jarosław Sokołowski
Hanna Sztuka, fot. Jarosław Sokołowski

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

W dniu 15.11.2021 Zarząd Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o. poinformował, że kierownictwo Stadniny Koni Białka objęła Hanna Sztuka. Według informacji prasowej, nowy kierownik odpowiadać będzie za całokształt działalności stadniny wraz z białecką hodowlą. Hanna Sztuka swoją karierę zawodową rozpoczęła jako zawodnik WKKW, a następnie instruktor i trener PZJ m.in. w tej dyscyplinie sportu. Jako trener w CHKJ „Halicz” uczestniczyła w projekcie Akademii Rolniczej w Lublinie, kierowanym przez prof. Ewalda Sasimowskiego nadzorując przygotowanie kuców felińskich do próby dzielności. To hodowca koni arabskich z wieloletnim doświadczeniem. Kierowała hodowlą w stadninie Tarus Arabians a następnie Agricola Farm, gdzie urodził się zwycięzca Derby ogier Eliat oraz znane klacze Bajaderka czy Valeriana. W latach 2016-2018 była głównym hodowcą w Stadninie Koni Michałów.

Jej zasługą jest wyhodowanie w Michałowie takich koni jak Ferrum (złoty medalista Czempionatu Europy), El Esmera (złota medalistka Czempionatu Europy), Elmedida (brązowa medalistka Czempionatu Europy), Florissima i Elgarolia, które zdobyły złote medale w Pokazie Narodowym. A także ogiera Ptolemeusz (srebrnego medalisty Czempionatu Europy) i klaczy Emarella (złotą medalistkę Czempionatu Narodowego Kataru). Aktualnie biegające na torze wyścigowym konie takie jak Dragado, Escalos czy Ech Kurier również stanowią dorobek hodowlany SK Michałów z okresu kierowania przez nią hodowlą w tej stadninie. Hanna Sztuka obecnie jest aktywnym członkiem Towarzystwa Hodowli Polskiego Konia Arabskiego oraz autorką licznych publikacji na temat historii i hodowli koni czystej krwi arabskiej.

Źródło: Oficjalny profil „Stadnina Koni Białka”

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.