Reklama
Konie Cornelii Fraisl biją rekordy toru!

AktualnościWyścigi / Sport

Konie Cornelii Fraisl biją rekordy toru!

Bahwan, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec
Bahwan, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Rewelacyjna zwyciężczyni ubiegłorocznego czempionatu trenerów Cornelia Fraisl doczekała się pierwszych rekordowych wyników przygotowywanych przez nią koni. W sobotę w biegu II grupy sześcioletni Sjabahar 'OA’, niderlandzkiej hodowli oraz własności R.A.G Kolk-van Meerveld, poprawił pod Aleksandrem Rzenikovem rekord toru na 1800 m, uzyskując wynik 2’01,3.
Poprzedni najlepszy rezultat na tym dystansie – 2,01,6 – należał do polskiego Wierzbina, hodowli oraz własności Ryszarda Ptacha. Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Wierzbin (rok ur. 2009), syn derbisty Gorca i zwyciężczyni Oaks Wiatki po derbiście Pamirze, w wieku czterech lat był drugi w Janowa i Derby. Rekordowy rezultat uzyskał pod starszą uczennicą Magdaleną Szablą w czerwcu 2015 roku w biegu o Nagrodę El Paso (handikap I gr.).

Sjabahar 'OA', fot. Traf Online
Sjabahar 'OA’, fot. Traf Online

Bardziej spektakularnego i rekordowego wyczynu dokonał w niedzielę w biegu o Nagrodę Kabareta (kat. B, 2200 m) czteroletni podopieczny C. Fraisl Bahwan, francuskiej hodowli Al Shahania Stud oraz własności Mansour Ali Auliman Salem Alshamsi. W swym drugim występie w karierze (29 kwietnia zadebiutował zwycięsko w biegu III grupy, w bardzo dobrym czasie na 1600 m – 1’49,3) odniósł pod Bolotem Kalysbekiem Uulu błyskotliwą wygraną, w czasie o sekundę lepszym od rewelacyjnego, jak się mogło wydawać, rekordu ustanowionego w poprzednią niedzielę przez sześcioletniego Apolla Del Sol –
2’27,8 (szczegóły w poprzedniej relacji).

Cornelia Fraisl zanotowała w tym biegu dublet, bowiem druga na mecie zameldowała się niepokonana wcześniej w trzech startach Al Suweida. Faworyt fachowców i publiczności Salasabil II nie wytrzymał na ostatniej prostej trudów tego morderczego wyścigu (niezwykle mocne, „folblucie” tempo 31,6-32,3 podyktowała jego towarzyszka stajenna Salsabel Al Khalediah) i był dopiero czwarty.

Po imponującym biegu Bahwana urasta on, obok Oceana Al Maury, do roli faworyta UAE President Cup Central European Arabian Derby, które po raz drugi, jak dodatkowa atrakcja, zostaną rozegrane podczas Gali Derby dla koni pełnej krwi angielskiej (2 lipca).

Bahwan, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec
Bahwan, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Nagroda Kabareta

1. Bahwan (FR) k.dż. B.Kalysbek Uulu (56.0) nr. 6
2. Al Suweida (FR) dż. K.Grzybowski (57.0) 3
3. A’Asam Al Khalediah (FR) dż. S.Abaev (56.0) 5
4. Salsabil II (FR) pr.dż. T.Kumarbek Uulu (56.0) 1
5. Lex dż. S.Vasyutov (56.0) 4
6. Java d’Vialettes (FR) dż. S.Mura (55.0) 2
7. Salsabel Al Khalediah (FR) pr.dż. K.Dogdurbek Uulu (55.0) 7
8. Jesk de Bozouls (FR) dż. A.Reznikov (59.0) 8

2200: 2’26,8” (15,4-31,6-32,3-34,3-33,2), rekord toru!
Temperatura: 19°C, pogodnie.
Styl: silnie wysyłany.
Odległości: 3-¾-4½-4-4½-12-20.
Stan toru: lekko elastyczny(2,6).

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.