Reklama
Aukcja w Katarze!

Aktualności

Aukcja w Katarze!

fot. Ewa Imielska-Hebda
fot. Ewa Imielska-Hebda

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Czwartego dnia w Katarze obejrzeliśmy aukcję Katara Arabian Horse Auction, która jest częścią trwającego prawie dwa tygodnie festiwalu KIAHF. Pierwszym koniem oferowanym na sprzedaż była siwa roczna RDS Amaya, która została zaprezentowana ze swoim ojcem, legendarnym już ogierem Excalibur E.A.. Licytacja zakończona została kwotą 260.000 QR (ok. 68.000 Euro).

Następnie do publicznej licytacji wystawiona została stanówka złotego medalisty wielu tytularnych pokazów, ogiera Baz Aljassimya, sprzedano ją za 150.000 QR (ok. 40.000 Euro). Lotem nr 3 było prawo do pobrania embrionu od klaczy Nardene Al Naïf (Sahib – Johara Al Naif), sprzedane za 280.000 QR (ok. 73.000 Euro).

Klacz AG Nobel Alexia (AG Shalom – RS Alexia po QR Excel) – niesprzedana. Lot nr 5 to oferta stanówki ogierem AJ Kafu (Shanghai E.A. – AJ Kahayla po QR Marc), który jest wnukiem, wszystkim doskonale znanej Złotej Medalistki Czempionatu Świata, michałowskiej kl. Kwestura. AJ Kafu jest ojcem m.ni. fantastycznej klaczy AJ Kayya, która już za kilka godzin stanie w szrakanki o złoty medal. Stanówka została sprzedana za 300.000 QR (ok. 78.000 Euro).

Następnie zaoferowano prawo do pobrania embrionu od jednej z najbardziej utytułowanych w ostatnim roku młodych klaczy arabskich na świecie – Nourah Al Khalediah (Hilal Al Khalediah – Ghazalat Al Khalediah po PA Gazsi), który uzyskał najwyższą kwotę za embrion wczorajszej aukcji – 1.300.000 QR (ok. 338.000 Euro).

Numerem 7 wczorajszej aukcji był syn og. LR Solo Mio i klaczy Elzunya Meia Lua po El Jahez WH – roczny ogierek Yulib Al Shahania. Nie został sprzedany pomimo licytowania do kwoty 400.000 QR (ok. 104.000 Euro).

Kolejną aukcyjną propozycją była przepiękna roczna wnuczka Złotej Medalistki Czempionatu Świata kl. Pinga, Sayyedat Al Muawd (po og. Ghait Al Zobair x Middle East po Emerald J), przy kwocie 800.000 QR (ok. 208.000 Euro), usłyszeliśmy trzykrotne uderzenie młotka aukcjonera.

Pozycją nr 9 było prawo do pobrania embrionu od córki og. Exxalt i klaczy Allamara MA po Marwan Al Shaqab – klaczy Elle Jaharra – 500.000 QR (130.000 Euro). Właściciel klaczy nie sprzedał tego Lot-u za tę kwotę twierdząc, że jest ona zbyt niska. Przypomnijmy, że klacz Elle Jahara jest m.in. matką zjawiskowej D Expo (po og. D Seraj), Złotej Medalistki pokazu tytularnego KATARA w 2022 r. oraz pokazów w Dubaju i Ajmanie, co przypieczętowała Srebrnym Medalem Klaczy Rocznych Czempionatu Świata w Paryżu, w tym samym roku.

Kolejnym koniem z polskim akcentem była dwuletnia wnuczka ok. Equator, Ibtihal Al Jassimiya (IBN Farid – Andrea Al Jassimiya), która zmieniła właściciela za kwotę 800.000 QR (ok. 208.000 Euro). Lot nr 11 to ponownie stanówka, tym razem zjawiskowego og. D Seraj (FA El Rasheem – Ladi Veronika po Versace), sprzedana tym razem została za 340.000 QR (ok. 89.000 Euro).

Kolejny lot nr 12 był najwyżej sprzedanym koniem aukcji, roczna klaczka hodowli stadniny Al Shaqab zmieniła właściciela za kwotę 4.000.000 QR (ok. 1.040.000 Euro). Tahaleel Al Shaqab jest córką dwóch pokazowych gigantów, ogiera FA El Rasheem i zabójczo pięknej Złotej Medalistki Pokazów w Menton, Aachen i Paryżu – kl. Siwar Al Shaqab.

Ostatnią pozycją aukcji była stanówka ubiegłorocznego Złotego Medalisty Ogierów Młodszych Czempionatu Świata – og. D Shahhar (Excalibur E.A. – D Shihanah). Sprzedana została za kwotę 500.000 QR (ok. 130.000 Euro).

Na 13 pozycji trzy nie zostały sprzedane. Aukcja przebiegła sprawnie, energicznie i z wulkanem towarzyszących jej emocji. Ceny koni można uznać za zadawalające, a widok polskich koni w rodowodach udowadnia, że mogą być hodowane w nowoczesnym stylu i wciąż będą poszukiwane na rynku.

Dzisiaj czas na finały, które rozpoczną się o godzinę 15:30 lokalnego czasu. Zapowiada się bardzo emocjonujący dzień!

fot. Ewa Imielska-Hebda
fot. Ewa Imielska-Hebda

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.