Reklama
Amerykański sen

Blog

Amerykański sen

Stare Baby na Czartorii gadają, że w Ameryce odbył się słynny championat arabów. Ponoć najwięcej emocji wywołała konkurencja okładania konia batem. W czasie jej trwania sędziowie odbyli specjalną naradę, aby ustalić jakie okładanie konia batem jest najwyżej punktowane? Po burzliwej dyskusji tytuł championa przyznano ogierowi Magnum Psyche, który zaprezentował widoczną podłużną szramę idącą od szyi do łopatki. Ogier miał na szyi jeszcze inne szramy, ale te nie mogły zostać uznane i punktowane, ponieważ pochodziły z wcześniejszej operacji szyi, za którą prezenter konia został nie wiedzieć czemu zawieszony. Wice championem okrzyknięto Aria Impresario, u którego wprawdzie dopatrzono się więcej śladów po bacie, ale nie tak finezyjnych i wyraźnych. Warto dodać, że konia tego prezentował osobiście Michael Byatt ( czytaj Bat).

Przy okazji sędziowie ustalili na przyszłość system oceniania konia w wyżej wymienionej klasie: GŁOWA i SZYJA! – najlepiej punktowane będą baty bite z bekhendu, na tzw. odlew, równomiernie po obu stronach. TYP! – typ bata zasadniczo nie ma znaczenia, chociaż im dłuższy tym lepszy. KŁODA! – Dwudziestkę otrzyma koń z podłużnymi szramami od kłębu do zadu, bitymi z forhendu i lekko plasowanymi. Natomiast zdecydowanie dyskwalifikowane będą araby z batami tylko na zadzie, ponieważ istnieje obawa, że pokazy mogą zdominować konie wyścigowe. NOGI! – biczowane w jodełkę, ewentualnie inny oryginalny wzorek, a jeśli komuś nie wyjdzie może zaprezentować konia w owijkach. RUCH! – z ocen za ruch zrezygnowano, ponieważ sędziowie doszli do wniosku, że bieganie z tak wysmaganym koniem byłoby niehumanitarne.Jest duża szansa, że tę niewiarygodnie widowiskową konkurencję, już w tym roku będziemy mogli podziwiać w kraju nad Wisłą. Bo przecież „arabska Ameryka” to mekka i wyrocznia. Do niej pielgrzymują nasi hodowcy, tam dzierżawione są nasze najlepsze konie, z Ameryki przywozimy słomki z nasieniem i techniczne nowinki, dzięki którym nasze konie kłusują na gumowych matach w zamkniętych pomieszczeniach, okutane w kosmiczne skafandry, aby na championacie w Białce wreszcie zaświeciło im słońce i to dosłownie.

Są też zakusy, aby już według nowych zasad rozegrać najbliższy Championat Świata. Oczywiście nie odbędzie się on w Paryżu, a co zrozumiałe, jako najlepsze miejsce bierze się pod uwagę narciarski kurort BAT Mitterndorf. Chodzą również słuchy , że sędzią głównym pokazu zostanie znany aktor Burt „BAT” Reynolds.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Ostatnie wpisy autora:

17 września 2013

Nawiguj pomiędzy wpisami

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.