Reklama
Minnesota Arabians

Hodowla

Minnesota Arabians

Nessa
Nessa

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Nessa
Nessa

Hmm… od czego tu zacząć… Wielkim marzeniem mojego męża było mieć konia. Marzenie to spełniło się w 1997 roku, kiedy zakupiliśmy pierwszą gniadą klacz szlachetnej półkrwi o ładnym imieniu JASNA PANI (Emetyt-Jaga). Była to grzeczna i miła w obsłudze klaczka. Wiadomo, że koń to zwierzę stadne, więc trzy miesiące później dokupiliśmy kolejną klacz sp AFERĘ (Arkus-Arena). Była z niej prawdziwa aferzystka i ciągle coś psociła.

Początek roku 1998 był dla nas rokiem przełomowym. Nasz kolega zabrał nas do stadniny koni arabskich Pani Grootings. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazały się wspaniale ośnieżone padoki, a na jednym z nich zobaczyłam siwego ogiera arabskiego –  ERFURT (Bandos-Elwira). Kiedy do niego podeszłam zaczął się wspaniale ruszać, tańczył niczym baletnica. Nie mogłam od niego oderwać wzroku. Dzięki niemu zakochaliśmy się w ARABACH.

Złota Rosa
Złota Rosa

Od tego czasu marzyliśmy o posiadaniu własnych koni arabskich. Na spełnienie marzeń nie musieliśmy długo czekać. Kilka tygodni później zakupiliśmy pierwszą, przepiękną, siwą klacz arabską o imieniu AKWARELA (Eukaliptus – Arena), od państwa Wasilewskich.

Mając trzy klacze w stajni „MALINA” Akwarela odbiegała urodą i charakterem od pozostałych koni. Dlatego zdecydowaliśmy się  na sprzedaż dwóch klaczy sp, a na ich miejsce kupiliśmy skarogniadą córkę Fawora i Zasługi – ZŁOTĄ ROSĘ.

Mina
Mina

W 2000 roku trafiła nam się „kura znosząca złote jajka”,  gniada MINA (Monogramm – Minerwa ), hodowli SK Michałów. Wraz  z nią nasz nabytek powiększył się o ciemno-gniadą MINNESOTĘ (Wachlarz – Mina) i siwego ogierka MIGRANTA (Emigrant – Mina). Dokonując tego zakupu wcale nie wiedzieliśmy, że Mina jest tak cudowną i bezcenną matką.

W 2000 roku zaczęła się nasza pierwsza przygoda z pokazami koni arabskich. Klacz Minnesota zajęła V miejsce w klasie klaczek rocznych na Narodowym Pokazie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Był to nasz pierwszy sukces dlatego byliśmy bardzo zaskoczeni i dumni.

Missouri
Missouri

Następne lata również przyniosły nam wiele nagród i pucharów. Wymienię klacz MISSOURI (Wachlarz – Mina), która w 2003 roku na pokazie w Warszawie została Czempionką, jak również Czempionką Polski Centralnej. W 2004 roku startowała na pokazach międzynarodowych (Strohen 2004 – pierwsze miejsce w klasie klaczek dwuletnich, Aachen 2004 – Puchar Narodów – szóste miejsce w klasie).
Migrant
Migrant

Również ogier Migrant odniósł wiele sukcesów na pokazach. Do najbardziej znaczących można zaliczyć piąte miejsce w klasie na Młodzieżowym Pokazie Koni Arabskich w Białce w 2001 roku, oraz wiceczempion Polski hodowli prywatnej. Do najbardziej znaczących sukcesów za granicą można zaliczyć  zdobycie drugiego miejsca  w klasie ogierów dwuletnich, na Pokazie Międzynarodowym Koni Arabskich  w Babolnej  ( Węgry ), oraz ten sam wynik na Międzynarodowym Pokazie Koni Arabskich w d’Alsace ( Francja) w 2002 roku.

Rok 2002  był dla naszej hodowli bardzo udany jak również przykry. Po ciężkiej chorobie padła nam piękna klacz Minnesota, którą bardzo kochaliśmy. Byliśmy przy niej w każdym momencie jej choroby i tak jej imieniem nazwaliśmy naszą stadninę „Minnesota –  Arabians”.

Nasze konie brały również udział w gonitwach na Służewcu ( Złota Rosa, Migrant). Odnosiły tam duże sukcesy: Migrant 2/12(5-7-0-0), a Złota Rosa 1/5(2-1-0-1)

W międzyczasie rodziło nam się obiecujące potomstwo, które przynosiło nam wiele radości, uczyło cierpliwości i pokory.

Minnesota
Minnesota

Częste wyjazdy na pokazy sprawiły, że dużo czasu spędzaliśmy z miłośnikami i hodowcami koni arabskich. Zaowocowały one wieloma znajomościami i przyjaźniami, które pielęgnujemy do dzisiaj.
Milton
Milton

    Minnesota Arabians
    Małgorzata & Józef Pietrzak
    +48 500216816, +48 42 7190117
    [email protected]
    http://www.minnesota-arabians.pl

Już po nadesłaniu tej historii do naszej redakcji, sukcesy stadniny Minnesota Arabians powiększyły się o tytuły Championa Ogierów Starszych Międzynarodowego Championatu w Babolnej (Węgry) wywalczony przez Migranta oraz Młodzieżowy Championat Polski Ogierów Młodszych Hodowli Prywatnej w Białce przyznany Miltonowi (Ecaho-Mina). Gratulujemy!

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.