Reklama
Esparto kontra Al Lahab

Aktualności

Esparto kontra Al Lahab

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Esparto, fot. Erwin Escher
Esparto, fot. Erwin Escher

  Wczoraj w Emiratach Arabskich rozpoczął się prestiżowy Międzynarodowy Pokaz klasy A w Dubaju, połączony z największymi, międzynarodowymi targami hipologicznymi na Bliskim Wschodzie – Dubai International Horse Fair (DIHF). Podczas pokazu, którego patronem jest władca Dubaju, minister finansów i przemysłu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, HH Sh. Hamdan bin Rashid Al Maktoum, zmierzyć się ma dwóch faworytów – rywali o zupełnie różnych rodowodach, typach i charakterach.
Do pokazu zgłoszone miały być 5-letni michałowski Esparto (Ekstern – Ekspozycja po Eukaliptus), będący od niedawna w dzierżawie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Ajman Stud) oraz 8-letni, utytułowany (m.in. Czempion Europy 2001, Czempion Świata i Pucharu Narodów 2006) i „idący jak burza” przez ringi pokazowe w ostatnich miesiącach syn Laheeba – wyhodowany w Ariela Arabians Al Lahab (od The Vision HG po Thee Desperado), należący do rodziny Friedmann z Niemiec.

Oczywiście obydwa ogiery mają grono swoich wiernych kibiców. Na forum dyskusyjnym portalu StraightEgyptians.com (http://www.straightegyptians.com/forum/index.html) uruchomiono nawet sondaż, który z tych dwóch ogierów zostanie czempionem. Na razie prowadzi Al Lahab.
Być może środokowowschodnia ziemia będzie bardziej sprzyjała egipskiemu w typie Al Lahabowi – chociaż Esparto, który „prosto z transportu” wygrał Międzynarodowy Czempionat w Katarze na stronach nowego dzierżawcy (http://www.ajmanstud.com/stallions/esparto.html) prezentuje się również bardzo szlachetnie.

Ogiery, jeśli oba wystartują, będą uczestniczyły w (oddzielnych) klasach wiekowych jutro, 4 kwietnia po południu. Tego samego dnia wieczorem rozegrane zostaną czempionaty.
W gronie zaproszonych sędziów znalazł się dyrektor SK Michałów, hodowca Esparto – Jerzy Białobok. Zgodnie z zasadami ECAHO, podczas sędziowania klas, w których uczestniczyć ma Esparto, zastąpi go sędzia rezerwowy.

Oficjalna strona pokazu w Dubaju: http://www.diahc.ae/

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.