Reklama
Służewiec: potomkowie Gafala w natarciu (16-17 czerwca)

Wyścigi / Sport

Służewiec: potomkowie Gafala w natarciu (16-17 czerwca)

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Magna S, fot. Zuzanna Zajbt
Magna S, fot. Zuzanna Zajbt

W miniony weekend konie wyszły na padok już o 10.30, a gonitwy, w przeciwieństwie do minionych dwudniówek, rozgrywano przy upalnej pogodzie. Na szczęście, wbrew przewidywaniom, konie poradziły sobie całkiem nieźle z dość uciążliwymi warunkami.

Malajka Ahma, fot. Zuzanna Zajbt
Malajka Ahma, fot. Zuzanna Zajbt

W sobotę rozegrano tylko dwa biegi dla koni arabskich, oba przeznaczone były dla trzylatków II grupy. W pierwszym, przed startem zwolniono z dyspozycji startera, na wniosek lekarza weterynarii, michałowską Drobnicę. W wyścigu zobaczyliśmy więc tylko 5 klaczy. Zaraz po starcie na prowadzenie wyszła faworytka, niemiecka Magna S. W dystansie galopowały za nią Ahma, Malajka i Elwinga. Magna S wyrobiła sobie w dystansie dość sporą przewagę i nie dała rywalkom najmniejszych szans na dogonienie jej na prostej (zwyciężyła dowolnie o 6 długości). Na prostej walkę o drugie miejsce stoczyły Malajka i Ahma – w celowniku lepsza o krótki łeb okazała się Malajka. Zwycięską Magnę S trenuje Jan Głowacki a dosiadał jej Mirosław Pilich.

Chamsin na czele, fot. Zuzanna Zajbt
Chamsin na czele, fot. Zuzanna Zajbt

Liczniejszą stawkę zgromadził bieg czwarty – 8 koni. Wyścig poprowadził Chamsin, przed Dragomirem, Porto i debiutującym Wielkim Khairem. Po wyjściu na prostą osłabły Porto i Wielki Khair, do przodu przesunęła się Glicynia, a finisz z końca stawki rozpoczął Ewador. W połowie prostej na prowadzenie wysunął się Dragomir, którego zaczął naciskać Ewador. Po walce zwyciężył ten drugi. Na trzecim miejscu zameldowała się Glicynia. Na celowniku ponownie duet Głowacki-Pilich. Jest to już czwarte zwycięstwo potomka Gafala, który zajmuje obecnie bezsprzecznie pierwsze miejsce w rankingu ojców trzylatków.

RM El Nino, fot. Zuzanna Zajbt
RM El Nino, fot. Zuzanna Zajbt

Niedzielne zmagania arabów rozpoczął handikap III grupy na krótkim dystansie 1400 m. Wyścig poprowadził Pekin przed Altorianem i Akcentem. Na prostej, prowadzącego z niedużą przewagą Pekina zaczął gonić polem RM El Nino i na ok. 150 m przed celownikiem odebrał mu zwycięstwo. Na ostatnich metrach El Nino próbował zaatakować jeszcze Akcent, który w efekcie zajął drugie miejsce. Szwedzki RM El Nino jest synem Samsheika i niedoszłej oaksistki Elcanty, przygotowuje go do startów Bogdan Ziemiański a dosiadała Lilya Reznikova.

Greka, fot. Zuzanna Zajbt
Greka, fot. Zuzanna Zajbt

W biegu II grupy zobaczyliśmy na starcie 7 klaczy, wszystkie prywatnej hodowli. W dystansie prowadziła Cejhyra przed Dominacją, Greką i Zachcianką. Na początku prostej prowadzenie objęła Greka i nie oddała go już do celownika. Cejhyra zaczęła słabnąć, a będącą na drugiej pozycji Dominację skutecznie zaatakowała Zachcianka. Córkę Majora, Grekę, trenuje Andrzej Wójtowicz a dosiadał klaczy Piotr Piątkowski.

Markus, fot. Zuzanna Zajbt
Markus, fot. Zuzanna Zajbt

Gonitwa czwarta (i ostatnia dla arabów) przeznaczona była dla trzylatków II grupy. Po starcie na prowadzenie wysunął się Colorado i wyrobił sobie niewielką przewagę. Za nim uplasowały się Ekstrim Too, Burans i faworyt Markus. W odstępie galopował debiutujący Gawrosz. Na prostej zaczął odpadać słabnący Ekstrim Too, finisz rozpoczęły Markus z

Ekstrim Too, fot. Zuzanna Zajbt
Ekstrim Too, fot. Zuzanna Zajbt

Buranem. W połowie prostej Markus już był pierwszy, drugą pozycję Colorado odebrał Burans i na ostatnich metrach jeszcze syn oaksistki Estelki, Eskader. Powtórka z gonitwy poprzedniej: zwycięża duet Wójtowicz-Piątkowski.

W przyszłym tygodniu kolejne emocje – 6 biegów dla koni arabskich, w tym Nagroda Kurozwęk (m.in. Sabat, Eliat) oraz licznie obsadzona (13 koni) Nagroda Janowa.

filmy z wyścigów: http://video.interia.pl/uzytkownik,vioda

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.