Reklama
Nowy katalog stadnin w Polsce dostępny już w sobotę

Aktualności

Nowy katalog stadnin w Polsce dostępny już w sobotę

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Katalog koni 2007
Katalog koni 2007

W najbliższą sobotę, podczas Czempionatu Narodowego w Janowie Podlaskim, będzie można nabyć nowy katalog stadnin w Polsce.

Katalog 2007, który dziś jeszcze jest w trakcie składu i druku, ma 200 stron i zawiera 340 fotografii. Przedstawia stadniny 119 hodowców i właścicieli koni arabskich.

Kilka szczegółów dotyczących publikacji zdradził nam jej autor i wydawca – Wojciech Kwiatkowski:

– Tegoroczny katalog zawiera o 10% więcej opisów stadnin niż ubiegłe edycje, nie będzie się jednak specjalnie różnił od poprzednich wydań pod względem układu czy grafiki. Starałem się skatalogować wszystkie konie arabskie w Polsce, przynajmniej według indeksu znajdującego się na końcu książki – a więc według ojców, po których konie pochodzą.
Niestety bardzo wiele danych spływa od hodowców w ostatniej chwili, już w trakcie składu, co powoduje, że tempo prac, aby zdążyć przed czempionatem w Janowie, jest bardzo duże – stąd też szata graficzna, która mogłaby być barwniejsza, gdyby publikacja powstawała w spokojniejszym rytmie. W tym roku dodatkowe problemy stwarzała pogoda – ostatnie zdjęcia do tegorocznego katalogu robiłem kilka dni temu! Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo pomocni są polscy fotografowie – zaawansowani amatorzy, którzy z roku na rok robią coraz lepsze zdjęcia, nadające się do wykorzystania w ilustrowaniu opisów stadnin.
Odrębnym tematem jest niestety trudność w uzyskiwaniu informacji od hodowców. Środowisko polskich właścicieli koni arabskich to bardzo duży wachlarz osobowości, charakterów i podejścia do hodowli – od ludzi , którzy z chęcią dzielą się informacjami, po takich, którzy stwarzają trudności naumyślnie. Są również tacy, którzy nie są w stanie powiedzieć, jakie konie mają w stajni i jakimi ogierami kryli w ostatnim sezonie stanówkowym!
Niestety, w środowisku polskich hodowców nie ma zbyt dużego postępu dotyczącego świadomości reklamy i jej celu. Zaledwie kilku hodowców rozumie, że ta publikacja, która sprzedaje się nie tylko w Polsce, ale i za granicą, ma sens nie tylko promocyjny, ale również dokumentacyjny. Katalog stadnin to nie jednorazowa publikacja, niczym miesięcznik, lecz książka, po którą ludzie sięgają wielokrotnie, poszukując informacji o konkretnych koniach. Myślę, że wydanie raz do roku ok. 200 zł na zamieszczenie informacji o koniach na czarno-białej stronie katalogu nie jest zbyt wysoką pozycją na liście wydatków wielu stadnin. Wartość dokumentalna zaś jest niezaprzeczalna. Martwi mnie brak takiego rozumowania u wielu hodowców.

Cena tegorocznego katalogu to 40 zł (50 zł w sprzedaży wysyłkowej). Autor zdradził nam, że okładkę zdobi zdjęcie ogiera Zakazany Owoc (Ganges – Zaleta) hodowli SK Michałów, obecnie w rękach hodowców prywatnych.

Katalog dostępny będzie na stoisku wydawnictwa Kawalkada podczas sobotniego czempionatu oraz niedzielnej aukcji.

Kontakt z wydawcą: [email protected]
                                 www.kawalkada.zin.pl

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.