Reklama
Drugi sezon zimowych gonitw już wkrótce

Aktualności

Drugi sezon zimowych gonitw już wkrótce

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Skandynawski Związek Wyścigów Koni Arabskich (SARA) oraz największy skandynawski tor wyścigów konnych Täby Galopp ogłaszają drugi sezon zimowych mityngów dla koni arabskich – podaje IFAHR (International Federation of Arabian Horse Racing Authorities).

W ciągu 12 tygodni, do 20 marca 2008, rozegranych zostanie 7 gonitw – pierwsza odbędzie się 16 grudnia, na dystansie ponad 1200 m.

Wszystkie gonitwy będą otwarte dla koni zagranicznych na tych samych warunkach co dla koni skandynawskich. O ile warunki danej gonitwy nie postanawiają inaczej, koni dosiadać mogą jedynie profesjonalni dżokeje lub praktykanci dżokejscy.
Wszystkie gonitwy odbędą się na torze Täby Galopp w Sztokholmie (www.tabygalopp.se) na całorocznej nawierzchni piaszczystej. Istnieje również możliwość oddania konie w trening do trenerów mających swoje stajnie na terenie Täby Galopp, w którego stajniach regularnie trenowanych jest ok. 400 koni. Koszty treningu to ok. 820 EUR miesięcznie.
Planowane gonitwy sezonu zimowego przeznaczone będą dla koni 4-letnich i starszych niższej i średniej klasy. Warunkiem dopuszczenia koni do udziału w gonitwach jest dostarczenie do Szwedzkiego Jockey Clubu pełnej kariery wyścigowej konia najpóźniej na dwa tygodnie przed pierwszym startem w Szwecji.
Nadzór nad gonitwami i wypłatami sprawuje Szwedzki Jockey Club, którego SARA jest pełnoprawnym członkiem.
Pula nagród serii zimowej wynosić będzie 30 000 SEK (ok. 3200 EUR) w każdej gonitwie (za wyjątkiem gonitw dla jeźdźców-amatorów, gdzie pula nagród będzie niższa o ok. 10%). Nagrody wypłacane będą przez Szwedzki Jockey Club bezpośrednio na konto właściciela konia bez potrąceń podatkowych ani innych kosztów. Po 10% z nagrody przeznaczone będzie dla dosiadającego i trenera.

Daty i dystanse pozostałych gonitw to:
13 stycznia (1350 m)
20 stycznia (2000 m)
14 lutego (1600 m)
28 lutego (1200 m)
13 marca (2000 m)
20 marca (1600 m – jeźdźcy-amatorzy)

Bliższych informacji udziela Prezes Szwedzkiego Jockey Clubu – Mats Genberg:
[email protected],
+46 708 45 15 81

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.