Reklama
Drugi sezon zimowych gonitw już wkrótce

Aktualności

Drugi sezon zimowych gonitw już wkrótce

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Skandynawski Związek Wyścigów Koni Arabskich (SARA) oraz największy skandynawski tor wyścigów konnych Täby Galopp ogłaszają drugi sezon zimowych mityngów dla koni arabskich – podaje IFAHR (International Federation of Arabian Horse Racing Authorities).

W ciągu 12 tygodni, do 20 marca 2008, rozegranych zostanie 7 gonitw – pierwsza odbędzie się 16 grudnia, na dystansie ponad 1200 m.

Wszystkie gonitwy będą otwarte dla koni zagranicznych na tych samych warunkach co dla koni skandynawskich. O ile warunki danej gonitwy nie postanawiają inaczej, koni dosiadać mogą jedynie profesjonalni dżokeje lub praktykanci dżokejscy.
Wszystkie gonitwy odbędą się na torze Täby Galopp w Sztokholmie (www.tabygalopp.se) na całorocznej nawierzchni piaszczystej. Istnieje również możliwość oddania konie w trening do trenerów mających swoje stajnie na terenie Täby Galopp, w którego stajniach regularnie trenowanych jest ok. 400 koni. Koszty treningu to ok. 820 EUR miesięcznie.
Planowane gonitwy sezonu zimowego przeznaczone będą dla koni 4-letnich i starszych niższej i średniej klasy. Warunkiem dopuszczenia koni do udziału w gonitwach jest dostarczenie do Szwedzkiego Jockey Clubu pełnej kariery wyścigowej konia najpóźniej na dwa tygodnie przed pierwszym startem w Szwecji.
Nadzór nad gonitwami i wypłatami sprawuje Szwedzki Jockey Club, którego SARA jest pełnoprawnym członkiem.
Pula nagród serii zimowej wynosić będzie 30 000 SEK (ok. 3200 EUR) w każdej gonitwie (za wyjątkiem gonitw dla jeźdźców-amatorów, gdzie pula nagród będzie niższa o ok. 10%). Nagrody wypłacane będą przez Szwedzki Jockey Club bezpośrednio na konto właściciela konia bez potrąceń podatkowych ani innych kosztów. Po 10% z nagrody przeznaczone będzie dla dosiadającego i trenera.

Daty i dystanse pozostałych gonitw to:
13 stycznia (1350 m)
20 stycznia (2000 m)
14 lutego (1600 m)
28 lutego (1200 m)
13 marca (2000 m)
20 marca (1600 m – jeźdźcy-amatorzy)

Bliższych informacji udziela Prezes Szwedzkiego Jockey Clubu – Mats Genberg:
[email protected],
+46 708 45 15 81

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.