Reklama

Aktualności

Weekend z Enzo

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Enzo, fot. Jutta Kools
Enzo, fot. Jutta Kools

W ten sam weekend, podczas którego stadnina koni Janów Podlaski pokazała uczestnikom zjazdu PZHKA wybraną stawkę źrebiąt z rocznika 2008, w tym kilku ciekawych potomków Czempiona USA Enzo (Padrons Psyche – RD Bey Shahmpane), on sam uczestniczył w specjalnie dla niego zorganizowanej prezentacji w Jadem Arabians w Belgii. Prezentacje w Jadem Arabians, szczycącej się hodowlą koni o głównie polskich rodowodach, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem – bywalcy wiedzą, że właściciele Christine i Guy Jamar zawsze planują coś wyjątkowego. Tak było i tym razem. Sobotnia prezentacja zgromadziła ok. 300 osób, głównie hodowców z Niemiec, Danii, Holandii i Wlk. Brytanii. Sam Enzo przyjechał do Europy tylko na kilka dni, pod opieką trenera Grega Galluna. Niespodzianką była prezentacja syna Enzo, rocznego Hermeza E (od Natalia K po El Nabila B) hodowli Enzo Ltd., który przyleciał na czas prezentacji razem z ojcem.

Hermez E, fot. Jutta Kools
Hermez E, fot. Jutta Kools

„Enzo jest przedstawicielem klasycznego, wyraźnego typu, to ogier w bardzo dużych ramach i o pięknym spojrzeniu wyrażającym jego cudowny, spokojny i opanowany charakter” – opowiada o swych wrażeniach holenderska sędzina Marga Sanderse. Zorganizowano też licytację stanówek niektórymi z prezentowanych ogierów: Enzo, Borsalino K (Encore Ali – Keepsake V/Huckleberry Bey), Gilly J (Ekstern – Georgia/Eukaliptus) i Mecano (Ekstern – Starlight/Pegaz). Oprócz nich w prezentacji ogierów wzięły też udział: michałowskiej hodowli Werter (Eukaliptus – Walkiria/Mamluk), egipski, ciekawie umaszczony Nibrass (Ansata Safeer – Noora/AK El Sennari), wł. Royal Jafaar Stud w Jordanii (młodzieżowy czempion tego kraju) oraz QR Marc (Marwan Al Shaqab – Swete Dreams/Magic Dream CAHR), który przygotowuje się do tegorocznego sezonu pokazowego w Jadem Arabians pod okiem trenera Philippe’a Looyensa, do niedawna prowadzącego centrum treningowe The Arabian Garden, a od kilku miesięcy etatowego trenera w Jadem Arabians.

Werter, fot. Jutta Kools
Werter, fot. Jutta Kools

Na prezentację przyleciała z USA hodowczyni QR Marca – Vicki Doyle, a w Jadem Arabians w tym czasie przebywała również klaczka z pierwszego rocznika po QR Marc. Pokazowi ogierów towarzyszyła prezentacja źrebiąt urodzonych w tym roku w Jadem Arabians – głównie po własnej hodowli ogierze Extreme, synu janowskiego Ararata i klaczy Elegantkah po Gwizd. Zebranym bardzo spodobał się ogierek od michałowskiej hodowli Eberii, która w barwach Jadem Arabians zaliczyła w zeszłym roku udany sezon pokazowy, zdobywając m.in. tytuł wiceczempionki pokazu klasy A w Towerlands.

Enzo i Hermez E wracają do USA już w tym tygodniu. Prezentacja ogiera była kolejnym, zorganizowanym z rozmachem przedsięwzięciem marketingowym Jadem Arabians – po jesiennym sprowadzeniu do Europy QR Marca i dzierżawie Extreme do Ameryki Południowej. Pozostaje oczekiwać teraz – co dalej…?

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.